odkurzacz

Wyrzuć wszystko

Przedświąteczny Czas jest (z dziwnych moim zdaniem powodów), połączony z gorączkowym sprzątaniem Domu. Trochę wygląda to tak, że cały Rok nikt nie robi porządków, a jedynie na Święta.

Sprzątanie i nie tylko to przedświąteczne jest bardzo ważne, ponieważ jaki porządek mamy w swoim mieszkaniu, taki mamy w swoim wnętrzu. Wszystko ma sens i wszystko jest ze sobą połączone.

Jeśli masz w mieszkaniu bałagan to i w swoim wnętrzu go masz i nie będziesz czuł spokoju. Dom jest przedłużeniem Naszego wnętrza. Odbija i uwidacznia się w Nim to wszystko, co mamy w sobie. Nasze myśli, uczucia, przeżycia, lęki , obawy, miłość. Wszystko jest widoczne na zewnątrz.

Często możemy zaobserwować to na filmach gdzie osoby szczęśliwe mają w mieszkaniach ład i porządek, a te z większymi lub mniejszymi problemami pokazane są w scenerii brudnej, niepoukładanej.

Wszystko to, co masz w środku pokazane jest na tle Twojego mieszkania. W Czasie wzmożonych porządków oddajecie sobie w pewnym sensie przysługę, ponieważ już poukładanie przedmiotów, wyrzucenie niepotrzebnych rzeczy, odświeżenie mieszkania ma wpływ nie tylko na Wasze samopoczucie , ale w pewnym sensie robi porządek w Was samych.

Założę się, że każdy z Was lepiej się czuje, gdy wszystko jest lśniące i czyściutkie. Bałagan przytłacza, sprawia, że energia jest ciężka przez co trudniej jest iść do przodu w realizacji swoich celów. To jest jak ciągnięcie balastu za sobą na tonącym okręcie. Czyste otoczenie, bez zbędnych przedmiotów dodaje siły i pozytywnej energii z którą czujemy się radośni.

 

 

Robiąc wielkie porządki przejrzyj każdą rzecz bardzo dokładnie i zastanów się czy jest Ci naprawdę potrzebna. W ten sposób dostrajasz się energetycznie do każdego przedmiotu i jeśli czujesz, że nie chcesz danej rzeczy to ją bez mrugnięcia okiem wyrzuć. W ten sposób poprawisz wibracje w Domu i sprawiasz, że będą w nim tylko te energie, które potrzebujesz i z którymi czujesz się dobrze.

Przedmioty, które Ci się nie podobają, które nie są Ci potrzebne, obniżają Twoje pole energetyczne co po dłuższym czasie objawiać się będzie przemęczeniem, sennością a nawet stanami lękowymi i depresyjnymi.

 

Jeśli masz bałagan w papierach, zbierasz stare rachunki, niepotrzebne obrazki, oferty kart kredytowych, reklamy, kartki urodzinowe sprzed wielu lat to, albo je posegreguj i schowaj do jednej szuflady albo wyrzuć. Ważne, aby wszystko było ułożone i zamknięte w np.segregatorze, kartonie, pudełku czy szufladzie.

Odnośnie ubrań jest to trochę trudniejsze zadanie, bo sama przywiązuję się do niektórych rzeczy. Mam w swojej garderobie sweter, który otrzymałam na Gwiazdkę od moich Rodziców gdy byłam w 3 klasie liceum 🙄 Kiedyś opowiem Wam historię tego swetra.

Ubranie należy dokładnie przejrzeć i zastanowić się czy je lubimy czy nie, czy przydadzą się Nam w najbliższym czasie. Nie należy zostawiać ubrania tylko z tego powodu, bo żal wyrzucić a i tak tego nigdy nie ubiorę. Aby lepiej się czuć możesz daną bluzkę oddać sąsiadce lub komuś z Rodziny. Nie łudź się też, że nagle schudniesz i wbijesz się w rozmiar 5 razy mniejszy.

Hmmm… przyznam się, że mam swoje dżinsowe, mocno wystrzępione krótkie spodenki z lat nastoletnich. Nie dopinam się w nich, ale mam ogromny sentyment i zatrzymałam je przy sobie. Ach…i jeszcze jedne krótkie spodenki w biało fioletowe paseczki z 8 klasy podstawówki…. w te się mieszcze bez problemu  😛

 

Jeśli masz jakieś szczególne przywiązanie do ubrania, to możesz je zostawić na dnie szafy, ponieważ więcej szkody przyniesie Twój żal po stracie tej rzeczy niż zatrzymanie jej.

Stare bibeloty, dekoracje a nawet nietrafione prezenty wyrzuć lub komuś oddaj. Ogólnie zasada jest taka, aby wyrzucić wszystko z czym nie czujesz się dobrze. Jeśli nie lubisz łóżka na którym śpisz, też możesz je wyrzucić a do czasu gdy będziesz miał nowe możesz spać na materacu. Są jednak osoby, które nie zdecydują się na taki ruch zanim nie będą miały nowego łóżka, aczkolwiek odrobina luzu nie zaszkodzi. Na materacu, gąbce też można bardzo wygodnie się wyspać, a do tego poczuć wolność i młodzieńczość.

Ja jeszcze parę lat temu przez jakiś Czas też spałam na materacu i wcale nie spieszyło mi się z zakupem nowego łóżka i nie obchodziło mnie, że znajomi byli zdziwieni moją decyzją. Starego łóżka nie lubiłam, wkurzało mnie i irytowało. Często dzieje się tak po kilkuletnim użytkowaniu danego mebla. Energia zbyt mocno się zagęszcza i narasta chęć zmiany, dlatego warto kupować meble przemyślane i takie, które wołają Nas w jakiś sposób. Nie należy ulegać modzie i chwytom reklamowym. Lepiej nie mieć łóżka niż mieć takie, które Nas denerwuje.

Gdy zmieniacie partnera, rozstaliście się ze swoim mężem, chłopakiem a chcecie wejść w zupełnie nowy związek, łóżko którego używaliście wspólnie jak najszybciej trzeba wyrzucić lub sprzedać. Nie można go pozostawić, bo będzie blokowało Was energetycznie na nową osobę, no chyba że nie spieszycie się z nową Miłością.

 

Przy sprzątaniu należy wyrzucać wszystko co Was denerwuje i wyzwala negatywne emocje. Bardzo istotne jest, aby przestrzeń pod łóżkiem też była wysprzątana i wolna. W ten sposób jest łatwy przepływ energetyczny a co za tym idzie sen jest spokojny i głęboki. Jeśli macie pod łóżkiem szuflady, niech znajdą się tam rzeczy po które będziecie często sięgać. Ruch podnosi energię a rzeczy z napisem „na potem” spowalniają ją i zagęszczają co wpływa bardzo niekorzystnie na Sen i samopoczucie.

 

Na pewno podczas przedświątecznych porządków należy naprawić lub pozbyć się przedmiotów zepsutych. Nie ma czegoś takiego jak, później naprawię. Sami o tym wiecie. Przypominam, że okna powinny być zawsze czyste i lśniące bo otwierają Nam oczy na Świat , na problemy i zagrożenia a także na radości.

Na razie tyle na temat sprzątania. Jeśli macie jakieś dodatkowe pytania piszcie na blogu lub zapytajcie w rozmowie telefonicznej.

 

Ps.zdjęcie to bardzo lubię, przypomina mi w pewnym sensie moje dzieciństwo.

 

 

Na Magicznej Linii będę dostępna w godzinach wieczornych tel.708 788 222.

Pozdrawiam ciepło! Wasza Agga Soyala

Tags: No tags

39 komentarzy

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *