kaczka1

Chcę jeść z Wami przez cały Rok.

Pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia. Stół zastawiony najróżniejszymi potrawami i najbliżsi przy nim zasiadający i kaczusia w winie. Wydawałoby się, że wszystko jest idealnie, ale czy faktycznie tak jest? Czy rozmowy, uściski,spojrzenia są szczere i co będzie po Świętach? Czy będziecie mieli Czas na to, aby zasiąść przy wspólnym stole i zjeść chociaż jeden posiłek dziennie razem.

 

Jesteście w ciągłym pośpiechu. Na nic nie macie Czasu, ciągle gonicie za czymś….Jesteście rozdarci między pracą, obowiązkami a Rodziną. Doszło do tego stopnia, że nie macie chwili na zdrowy, domowy posiłek z Rodziną. Wszystko jest ważniejsze i pilniejsze. Wolicie zjeść szybko i nie do końca zdrowo w mieście.

 

12422094_917362885014948_447497627_oStare Polskie tradycje odchodzą w niepamięć…Dawniej było zupełnie inaczej. Zajrzyjcie chociażby do Pana Tadeusza gdzie są przepięknie opisane staropolskie biesiady. Okazją do nich było wszystko. Ludzie z chęcią spotykali się we wspólnym gronie , aby świętować i cieszyć się. Biesiady były wystawne, było dużo jedzenia, ale też i alkoholu. Ustalone były też zasady zasiadania do stołu. Każdy z uczestników miał określoną rolę. Gościom służyła służba a gospodarz nad wszystkim czuwał.

 

A dziś? Dziś tak naprawdę jedyną okazją do wspólnego posiłku jest okres Świąt a czasami jedynie tylko Wigilia. Tylko wtedy cała Rodzina zbiera się np. u Babci i tam możecie cieszyć się domową atmosferą, ciepłem Rodzinnym i wspólnym posiłkiem.

Ale czy podczas Świąt w Waszych domach można zauważyć stare tradycje?

Dawniej gospodarz był od tego, aby rozmawiać ze wszystkimi, zabawiał gości a teraz jest inaczej. Gospodarz zamienił się rolą ze służbą. Podaje czyste talerze, jedzenie, trunki i jest tak przemęczony, że chce, aby jak najszybciej spotkanie zostało zakończone.

 

Te Magiczne Dni w Roku powinny być szczególne, wszyscy powinni siedzieć przy stole i cieszyć się sobą. A tak nie jest. Gospodarz nie ma czasu usiąść i porozmawiać, bo ważniejszy jest ciepły bigos niż szczera rozmowa. Jeśli idziecie do kogoś z wizytą to zapytajcie czy w czymś pomóc lub pomóżcie sami bez pytania. To ważne, aby wszyscy czuli się odprężeni i mieli siłę na dalsze świętowanie. Przemyślcie też jak zorganizować czas po świętach, aby chociaż raz w tygodniu z najbliższymi zasiąść przy wspólnym stole i zjeść obiad lub kolację.

Czy naprawdę jest tak trudno zorganizować chociaż godzinę tygodniowo na spędzenie czasu z Rodziną przy stole?

To właśnie podczas posiłków można porozmawiać o wszystkim, odprężyć się i poczuć więź między najbliższymi. Można odetchnąć od całej bieganiny, którą macie na co dzień.

Dawniej ludzie zwracali uwagę na to co jedzą, jak jedzą i gdzie. Posiłek był małym świętem w ciągu Dnia. Obecnie jest to tylko kolejny obowiązek. Czy jest to dobre dla zdrowia i relacji pomiędzy bliskimi? Nie!

Posiłek powinien być chwilą celebracji dnia z Rodziną. W tym krótkim momencie należy zapomnieć o natłoku spraw i zmartwień. Należy zjeść coś zdrowego i smacznego, a przy okazji spędzić czas z najbliższymi z którymi w ciągu dnia tak rzadko przecież się widzimy.

Postarajcie się, aby Duch Świąt Bożego Narodzenia był z Wami przez następne dwanaście miesięcy.

 

Jeśli chcesz poznać swój indywidualny horoskop na Nowy Rok 2016 możesz już zapytać. Wykonuję też Horoskopy Rodzinne, miłosne, zdrowotne i finansowe.

 

Na Magicznej Linii będę dostępna tel.708 788 222.

Pozdrawiam świątecznie 😉  

Wasza Agga Soyala

Tags: No tags

31 komentarzy

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *