chinczyk wlos

Znajdź inny Las.

Jak bardzo ważne jest, abyśmy wybrali te same Drzewa wchodząc, a raczej budując swój osobisty Las. Nie wszystkie Drzewa do siebie pasują.

 

Pamiętam rozmowę, którą odbyłam w samochodzie z młodym Człowiekiem. Nie wiedział w jaki sposób ma mi wytłumaczyć i przekazać sytuację, abym ją w pełni zrozumiała. Jak to w samochodzie, na lusterku miał zaczepionych wiele choinek zapachowych, pewnie wiecie o jakie chodzi. Ja osobiście ich nie lubię, bo mają przytłaczające zapachy. Zamiast tego lepiej użyć lawendy, płatków róży czy mięty.

 

Ale wracając do tego co chcę Wam dzisiaj przekazać. Ten młody Człowiek powiedział mi wtedy na przykładzie tych choinek, że nie zawsze w Życiu jest tak jakbyśmy chcieli, że to co wydaje się pięknym Lasem, który dopiero co zobaczyliśmy, który pojawił się na Naszym firmamencie i wiążemy z nim przyszłość, wcale nie musi okazać się tym Lasem, który jest dla Nas osobiście dobry.

Oczywiście na pierwszy rzut oka ten nowy Las może być właśnie taki o jakim marzyliśmy, aczkolwiek gdy wejdziemy do niego, może okazać się, że jest on zupełnie inny niż Nam się z początku wydawał. Las na który czekaliśmy wcale nie musi być dla Nas przychylny. Nie każde Drzewo pasuje do siebie. I jeśli szukamy jakiegoś konkretnego gatunku Drzewa wcale nie jest pewne, że w tym nowo odkrytym Lesie właśnie to Drzewo znajdziemy. Są gatunki Drzew które wykluczają się wzajemnie i jakbyśmy o nie nie dbali, to nie potrafią rosnąć razem. Oczywiście można zaryzykować i próbować je ze sobą połączyć, ale czy o to chodzi aby robić coś na siłę? Nie sądzę.

Każdy z Nas powinien znaleźć takie Drzewo i taki Las w którym będzie czuł się bezpiecznie i stabilnie. Las w którym nie będziesz się nudził i w którym będziesz miał możliwość odnalezienia spokoju, bezpieczeństwa oraz będziesz pasował do swojego Drzewa.

Wyobraź sobie, że całe Życie mieszkałeś na Pustyni. Czułeś się samotny, niedowartościowany , musiałeś szukać wody aby Cię utrzymywała przy Życiu. Ogólnie mówiąc nie było Ci samemu łatwo zmierzać się z pustynnym piaskiem, Wiatrem i Słońcem. Idąc swoja Drogą przez swoją Pustynie natrafiłeś na piękny Las. Tak wiele razy wyobrażałeś sobie jak ten Las będzie wyglądał, jakie będzie miał zwięrzęta i drzewa. Szczególne nadzieje wiązałeś z tym, że gdy znajdziesz ten upragniony Las, będzie w nim Drzewo, które będzie Cię chroniło i dostarczało odpowiednich składników do przeżycia. Wyobrażałeś sobie, że w końcu będziesz spokojny a wszystkie Twoje problemy zostaną rozwiązane.

 

W swojej wędrówce przez Pustynie znajdujesz w końcu upragniony Las. Cieszysz się jak Dziecko w czasach komunizmu na widok czekolady 😉 Biegniesz do Lasu, wchodzisz do niego i jeszcze nie zauważasz, że coś jest nie tak. Po prostu cieszysz się zielenią, świeżym powietrzem, słuchasz z zachwytem śpiewu ptaków. Twoja euforia trwa przez jakiś Czas. Czas ten, jest adekwatny do Twoich przeżyć pustynnych, im więcej wycierpiałeś na swojej Pustyni tym dłużej będziesz cieszył się znalezionym Lasem, nie dostrzegając niczego dziwnego, nie dostrzegając żadnych zagrożeń.

W końcu postanawiasz wejść w głąb Lasu. Chcesz poszukać dla siebie odpowiedniego Drzewa, które Cię ochroni, nakarmi i sprawi, że Ty też nabierzesz chęci do Życia. Niestety nie ma tak łatwo. Zbyt długo przebywałeś na Pustyni i nie znasz się za bardzo na gatunkach Drzew, nie wiesz które z nich jest dla Ciebie właściwe, nie masz pojęcia jak sprawdzić przy którym z nich znajdziesz to, czego od lat szukałeś. Wybierasz pierwsze Drzewo, które pozwoli Ci schronić się w swoim cieniu, które osłoni Cię przed silnymi promieniami Słońca a liście zapewnią Ci powiew Powietrza. Zapatrzony i oszołomiony, uważasz, że nie mogłeś wybrać lepszego Drzewa. Zresztą wszystkie inne Cię nie interesują, a nawet ich nie dostrzegasz.

Sytuacja trochę się zmienia, gdy po pewnym Czasie zaczynasz dostrzegać, że to Drzewo rośnie w takim miejscu gdzie Słońca jest najwięcej a jego konary wcale Cię nie chronią. Zaczynasz rozumieć, że Twój wybór nie był trafny. Masz dziwne poczucie niezadowolenia, aczkolwiek nadal cieszysz się, że w ogóle znalazłeś to Drzewo i że pozwoliło być Ci przy nim. Nie rezygnujesz ze swojego Drzewa bo wciąż masz nadzieję, że w jakiś sposób dopasujesz się do niego a ono do Ciebie. Uważasz, że potrzeba Wam czasu, aby stanowić jedność.

Niestety lata upływają, a Ty wciąż tkwisz przy Drzewie , które nie daje Ci schronienia. Czujesz się coraz bardziej rozczarowany, smutny. Drzewo bardzo się stara, nagina swoje gałęzie aby Cię ochronić i zapewnić Ci wszystko czego potrzebujesz, ale to wszystko jest za mało, Ty oczekujesz czegoś więcej. Coraz częściej łapiesz się na tym, że nie chcesz tkwić przy swoim pierwotnym wyborze. Trochę się obawiasz, że jeśli opuścisz to Drzewo, ponownie znajdziesz się na Pustyni.

 

Jednakże, zaczynasz wchodzić w głąb Lasu i zaczynasz dostrzegać, że jest więcej Drzew które mogłyby Cię schronić. Zaczynasz zauważać, że możesz zmienić swoją sytuację. Chcesz cieszyć się Życiem. Chcesz cieszyć się na maksa: wiatrem, chłodem, śpiewem ptaków.

 

W końcu odchodzisz od swojego Drzewa. Musisz zrozumieć, że nie ma w tym ani Twojej winy, ani winy Drzewa które wcześniej wybrałeś. Po prostu nie pasowaliście do siebie. Nie każda choinka jest taka sama, nie każde Drzewo dostarcza tego czego oczekujesz. Nie każde Drzewo potrafi dać Ci to czego pragniesz i nie ma w tym niczyjej winy. Pamiętaj, zanim zdecydujesz się na to konkretne Drzewo , które zapewni Ci wszystko czego oczekujesz, że będziesz musiał przytulić wiele innych Drzew. Choinek jest wiele, a Ty jeśli się postarasz trafisz na tą właściwą.

 

Co chcę Wam przekazać: otóż drogie Stokrotki, w poszukiwaniu odpowiedniego partnera na Życie będziecie musiały przejść przez swoja Pustynię, będziecie usychały z Miłości, będziecie płakały, uważały że już nigdy nie dotrzecie do upragnionego Lasu. Będziecie wybierały Drzewa, ale będzie i tak, że niektóre z Was pozostaną na zawsze na swojej Pustyni. Należy iść do przodu i zmierzać do Lasu. Nawet jeśli pierwsze Drzewo okaże się niewłaściwym partnerem. Zawsze warto wejść w głąb Lasu, aby wybrać tego odpowiedniego. Nie musisz się obawiać, że To Drzewo przeoczysz , ponieważ ono będzie Cię wołało, abyś przyszedł i schronił się w jego cieniu. 

To dla Was, abyście nabrali siły i Wiary w to, że właściwe Drzewo gdzieś tam rośnie tylko i wyłącznie dla Was. Ta muzyka zawsze dodaje mi siły.

 

 Na Magicznej Linii będę dostępna w godzinach popołudniowych. tel. 708 788 222 i 708 888 688.

Pozdrawiam ciepło Wasza Agga Soyala

Tags: No tags

39 komentarzy

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *