cho

Co powinno znaleźć się na choince

Pozostał jedynie Tydzień do wielkiego wydarzenia jakim są Święta. Te Dni są bardzo specjalne i Magiczne.

Święta Bożego Narodzenia korespondują z Żywiołem Ognia. Są czczeniem tego Żywiołu. Z samej numerologi też to wynika: 24.12=9. Liczba ta, reprezentuje ten Ognisty Żywioł.

Ogień koresponduje z Żywiołem Wody, a więc wszystko się wzajemnie uzupełnia i wypełnia. Dlatego też, te Święta obchodzimy w Porze Zimowej.

Jak już wielokrotnie wspominałam, zarówno w swoich programach telewizyjnych jak i tu na blogu, Znakiem Żywiołu Ognia jest trójkąt. Zauważcie, że choinka ma właśnie taki kształt. Trójkąt zapewnia Szczęście i dostatek.

 Pewnie już macie ubrane choinki? Ja jeszcze nie mam i nawet jeszcze nie myślę o tym, acz postanowiłam przypomnieć Wam, co powinno znaleźć się na choince.

Na pewno choinka musi być taka, jaką sobie upatrzyliście. Ja wybieram choinki żywe i nie czuję się dobrze, gdy jest inaczej.

Na choince Świątecznej na początku należy zawiesić czubek. Obecnie są różnego typu ozdoby na ukoronowanie wierzchołka choinki. Bardzo modne są Gwiazdy. Oczywiście mogą być, jeśli nie możecie ich zmienić, ale najlepszą ozdobą jest tradycyjny czubek czy szpic. Nie mam pojęcia jak to fachowo się nazywa. Kiedyś takie czubki wieszały na choinkach Nasze Babcie. Szpic zauważcie też ma trójkątny kształt.

Zawieszony na drzewku ochrania domowe Ognisko, najbliższych oraz Nas samych. Zapewnia Szczęście i Radość. Jeszcze większą Moc z niego wydobędziemy, gdy zawiesi go mężczyzna. Następnie wieszamy lampki i tu wybór jest bardzo duży. Ja lubię i wieszam starodawne światełka, które mam jeszcze z czasów dzieciństwa. Mam też specjalne klipsy do których wkłada się maleńkie świeczki. One były jeszcze na choinkach mojej Prababci i Prapra Babci, gdzie jeszcze nie wszyscy mieli w Domu elektryczność. Jak je wyciągnę z szafy to Wam pokaże. Zapalam je jedynie na chwilkę, ponieważ świeczki są już bardzo małe, ale to właśnie je, zapalała moja Babcia.

Przyznam się , że w tym Roku dokupiłam jedne lampki, bo wydawało mi się, że mam tamtych zbyt mało. I znowu ta moda…..otóż, teraz każdy wybiera światełka jednego koloru. Nie jest to dobre, ponieważ w ten sposób przyciągacie do swojego Życia monotonię i tylko jedną energię.

Rozejrzyjcie się dookoła, czy Świat jest jednego koloru? Czy Tęcza ma tylko jeden kolor? Nie. Lampki powinny mieć różne barwy tak samo jak cała choinka. Im więcej kolorów się na niej znajdzie tym większe bogactwo zapewnicie sobie na kolejny Rok.

Po zwieszeniu lampek należy powiesić ozdoby i tu wieszamy: bombki, czekoladowe cukierki, własnoręcznie upieczone pierniki, suszone jabłka lub malutkie świeże (jabłko odpowiada za płodność i powodzenie), skórki pomarańczy i cytryny, ozdoby w postaci kul, trójkątów.

 

Pamiętajcie, aby zawiesić po jednej bombce dla innej osoby. Kolor jest ważny, jeśli chcecie przyciągnąć Miłość nich to będzie bombka w kolorze czerwonym,

jeśli chcecie podarować danej osobie powodzenie finansowe – kolor zielony lub złoty,

jeśli zdrowie oraz powodzenie w nauce kolor żółty lub pomarańczowy.

Następnie należy zawiesić wianek. Teraz już mało kto ma wianki wykonane ręcznie z wycinanek, ale one mają największą Moc i siłę działania. Ja sama takiego wianka nie posiadam, gdzieś te, które robiły moje Dzieci przepadły.

  Czy należy powiesić włos anielski ? Tak, ale z umiarem, aby nie zakłócić porządku innych ozdób, które już zostały powieszone. Energie muszą być wyrównane.

Bardzo ważne jest, aby wszystkie osoby, które mieszkają pod jednym dachem zawiesiły chociaż jedną ozdobę, a już wspaniale się zacznie dziać, gdy chociaż jedną ozdobę powieszą osoby, które razem z Wami nie mieszkają, ale są bliskie Waszemu Sercu. Tak więc już możecie zabrać się do ubierania tego Cudownego i Magicznego drzewka 🙂

 

Ale chwila… jeszcze trochę ważnych informacji o choince i Magicznym działaniu igliwia 

Sosna ma bardzo silne właściwości oczyszczające z negatywnych energii. Moja Babcia zawsze podczas Zimy paliła na płycie kuchennej sosnowe igły w celu odżegnania złych mocy w pomieszczeniu, a także zabieg ten, oczyszczał i przewietrzał złą aurę.

Teraz mało kto posiada kuchnie kaflowe, ja marzę o takiej. Obecnie spalam sosnowe igły na palniku kuchenki gazowej lub w żeliwnym garnku w zależności od ilości spalanych igieł. Zapach jest cudowny i orzeźwiający.

 

Jak już wspominałam we wpisie o złotych bombkach, zbieram igły z choinki i wkładam je do specjalnego pudełeczka, aby służyły swoją Mocą przez kolejny Rok. Czasami, w porze świątecznej wieszam gałęzie sosny nad łóżkiem można też położyć je pod łóżkiem. Ładnie to wygląda a przede wszystkim ma Moc uzdrawiania, wyciąga choroby od osoby oraz zabezpiecza przed nowymi zachorowaniami.

Coraz więcej osób wiesza gałązki na drzwiach wejściowych, ale mało kto wie, że takie przystrojenie wejścia do mieszkania zapewnia Radość wśród domowników.

Sosna jest wykorzystywana do celów leczniczych i Magicznych. Jak wiecie są syropy sosnowe, maści itp. Ja wykorzystuję sosnę pod różnymi postaciami w Życiu prywatnym i podczas mojej pracy nad Rytuałami, eliksirami, naparami itp.

 Igły zbierane podczas Świąt Bożego Narodzenia mają większą siłę a gdy jeszcze pochodzą z własnoręcznie ustrojonej choinki, można spodziewać się wyśmienitych rezultatów. Możecie zrobić dobry uczynek i prezent dla bliskiej osoby ofiarując jej jako prezent Gwiazdkowy saszetkę wypełnioną igliwiem. Powinna być koloru czerwonego. Woreczek może być dowolnej wielkości i kształtu np. serce, kulka, bombka, gwiazda, usta itp.

 W ten sposób do osoby obdarowanej takim prezentem, przybędzie dobre zdrowie i ochrona a Wasze relacje ocieplą się w krótkim Czasie.

Przypominam, że te Dni przed Świętami są Czasem gdzie energie są bardzo mocne i sprzyjające. Nie bez przyczyny właśnie teraz będą obchodzone Święta. Dotknij Magii przez rozmowę ze mną i moimi Kartami Tarota. Zaopatrz się w tą Różową Mgiełkę na ten świąteczno-noworoczny Czas.

Na Magicznej Linii będę dostępna od godz 14 do godz 19 z małymi przerwami na kawę

tel.708 788 222 i 708 888 688

Pozdrawiam ciepło!

Wasza Agga Soyala

Tags: No tags

46 komentarzy

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *