DSC_5972

Naturalny antybiotyk lecznicza Mikstura CMC

Jesień jest piękna, aczkolwiek ma to do siebie, że sprowadza też różnego typu przeziębienia.

 

Ja sama jako dziecko bardzo często chorowałam na zapalenie oskrzeli oraz na jesienny reumatyzm. Wysoka gorączka i uporczywy kaszel dopadał mnie przeważnie jesienią i trzymał, aż do wiosny. O reumatyzmie i o tym jak się go pozbyłam wiele lat temu, napiszę kiedy indziej.

 

Obecnie pogoda sprzyja wszelkim przeziębieniom, grypom i infekcjom zapalnym. Przez wiele lat brałam antybiotyki, tak chętnie przepisywane przez lekarzy. Oczywiście w tamtych czasach nikt nie zadbał o to, aby do antybiotyku stosować środki ochronne na żołądek. Teraz to się trochę zmieniło, aczkolwiek jestem zdania, że i tak warto wspomagać organizm naturalnymi sposobami przeciw przeziębieniom.

 

 

Naturalne antybiotyki istnieją w Przyrodzie. Wystarczy odpowiednio wcześnie po nie sięgnąć, aby nie dopuścić do choroby. Najlepiej zacznijcie już od dzisiaj wzmacniać swój organizm, aby miał siłę w walce z bakteriami.

 

Jeśli zadbacie o swoje zdrowie będziecie mieć dobre samopoczucie, otwarty umysł i dobry humor. Tym samym będziecie pełni sił i optymizmu. Poczujecie się radośni i szczęśliwi, bo jak przyciągnąć szczęście jeśli doskwiera Wam choroba? Tak się nie da.

 

Zapewne większość z Was wie, że czosnek jest najwspanialszym naturalnym antybiotykiem. Jego cudowne właściwości również oczyszczają organizm z toksyn, niszczą drożdże Candida, oczyszczają z niechcianych drobnoustrojów. Działają wzmacniająco oraz ochronnie. Na temat czosnku można pisać dużo, ale to zostawiam na kolejny post.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzisiaj chcę Wam zaproponować starodawny przepis na Miksturę CMC z czosnkiem, miodem i cytryną. Do zrobienia tej fantastycznej mikstury Mocy potrzebna jest jedna główka polskiego czosnku. Uważajcie bo w sklepach bardzo często można kupić czosnek z Chin, którego absolutnie nie polecam, ponieważ zawiera wiele substancji sztucznych. Ten polski jest odrobinę droższy, ale macie pewność, że faktycznie jest zdrowy i nie skazi niepotrzebnie Waszego organizmu.

 

Tak więc do Mikstury potrzebna jest:

1.jedna główka czosnku

2.dwie duże cytryny 

3.szklanka miodu

 

Uważajcie też na cytryny. Ostatnio kupiłam cytrynę niby „bio”, ale niestety po przekrojeniu śmierdziała plastikiem. Najlepsze są cytryny bardzo dojrzałe i naturalnie pachnące gdy je przekroicie.

Miód musi być koniecznie naturalny, najlepiej lipowy i nie za bardzo skrystalizowany, ale i taki się też nadaje. Gdy już zgromadzicie wszystkie składniki należy czosnek przecisnąć przez praskę lub kto nie ma, bardzo drobno posiekać. Z cytryn należy wycisnąć sok.

 

Aby cytryna oddała więcej soku, po wyszorowaniu jej pod gorącą wodą, turlamy ją na blacie kuchennym lekko dociskając dłonią. Wtedy otrzymamy dużą ilość soku.

 

Czosnek, sok z cytryn łączymy z miodem. Tak przygotowaną miksturę wkładamy do lodówki na 24 godziny, aby nabrała Mocy. Po tym czasie możecie już spożywać miksturę. Dorośli 2 łyżki dziennie. Dzieci 1 łyżeczkę.

Natomiast małym dzieciom podajemy miksturę bez miodu, który ma silne właściwości uczulające. Dzieciom należy sporządzić miksturę z główki czosnku, dwóch cytryn i jednej szklani zimnej, przegotowanej wody.

Czosnek i sok z cytryny mają właściwości antyseptyczne, usuwają flegmę oraz niszczą bakterie w organizmie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na Magicznej linii będę dostępna już od poniedziałku od godz.12.00 do 20.00 z małymi przerwami na kawę

tel 708 788 222 i 708 888 688

Pozdrawiam ciepło

Wasza Agga Soyala

Tags: No tags

24 komentarze

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *