Foto

Choinka znaczenie

Na początku chciałam Wam podziękować za wszystkie wpisy na moim blogu !

Dzisiaj napiszę troszkę o choince…..a raczej o tym co według starej tradycji powinno się na drzewku świątecznym znaleźć….

Choinka jest symbolem „biblijnego drzewa Dobra i Zła ” pod którym miała swój początek cała historia ludzkości. U mnie w domu Rodzinnym zawsze jest choinka „żywa” prawdziwa a to dlatego, iż uważa się, że jeśli mamy sztuczna choinkę to i nasze Życie jest w jakiś sposób sztuczne.

Wiem, że nie każdy w obecnych czasach i patrząc na obecne mieszkania może pozwolić sobie na iglaste drzewko…Jednakże jeśli macie taka możliwość to jak najbardziej tak 🙂 Wiem , ze opadające igły też denerwują , ale ja zbieram je i wykorzystuje w ciągu kolejnego Roku do Rytuałów. Świąteczne drzewko ma moc i bardzo pozytywne energie.

Na choince należy zawiesić lampki ( ja wieszam lampki i świeczki , ale trzeba uważać aby nie wzniecić pożaru ). Lampki i łańcuchy symbolizują węża a jabłka owoce Raju , ale także zdrowie i płodność. Jeśli chcemy aby w przyszłym Roku było dobre zdrowie to wieszamy od 3 do 7 jabłek ( ważne, aby liczba była nieparzysta ).

Muszą też znaleźć się ciasteczka -najlepiej własnoręcznie wypiekane lub malusieńkie pierniczki w różnych kształtach. Na szczycie choinki powinna być gwiazda, która jest symbolem Gwiazdy Betlejemskiej. Cukierki, które wieszamy są symbolem obfitości i powodzenia. Bombki również maja swoje Magiczne znaczenie : i tak :

bombki koloru czerwonego symbolizują Miłość, połączenie w związku , niebieskie są oznaka intuicji, dobrego snu,Bombki zielone niosą nadzieje na dobry Rok , ale również oznaczają bogactwo materialne. Moim małym sekretem stosowanym od lat jest zawieszenie na drzewku świątecznym maleńkiego pudełeczka lub liściku z marzeniem. Po Trzech Królach czytam ten liścik i nosze w torebce. Czekając na spełnienie się marzenia w ciagu Roku.

Ważnym elementem przy dekorowaniu choinki jest fakt aby każdy z domowników powiesił chociaż jedna ozdobę -to gwarantuje zgodę i Miłość na przyszły Rok.

Ale się rozpisałam…..to na razie tyle 🙂

Wasza Agga Soyala

 

 

Tags: No tags

4 komentarze

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *