img_2281

Dynia

Dynia 

Do końca tego miesiąca  pozostało niewiele Dni. Już 31 października  mamy Halloween.

W Naszym Kraju Dzień ten, nie jest obchodzony jakoś szczególnie,ale warto wykorzystać jego energie. Już od Dzisiaj do 31 .10 jest doskonały Czas na wróżby, porady, Magię.

W tym Czasie zasłona między dwoma Światami staje się bardzo cienka”. Wróżki, Magowie i Czarownice mają zdolność przemieszczania się po Niebie. Jest to tzw.pochód wróżek . Już od wieków, wiele młodych kobiet zaczęło wykonywać czynności, działania, które miały im zdradzić  tożsamość przyszłego męża. 

Do tradycyjnych wróżb należy obieranie jabłka w taki sposób, by skórka pozostała w jednym kawałku a następnie rzucamy ją przez lewe ramię i odczytujemy pierwszą  literę imienia wybranka.

W tym Czasie należy też, skorzystać z porady Kart Tarota, bo Czas od Dzisiaj do Halloween to Nowy Rok Magów.

12240077_1002067083182973_7441713865258336441_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szczególnym znaczeniem odznacza sie dynia. Już od Wieków była symbolem Magii, szczególnie Indianie przypisywali jej niezwykłe właściwości. Uważano, że ochrania domowników przed Złymi Mocami, odpędza złe energie.

Dynię wykorzystywano do tworzenia przepięknych naczyń, ozdób. Robiono z niej liny a także podstawowe przedmioty, które na dany moment były potrzebne.

Dynia symbolizuje płodność, ciężarną kobietę. Jest symbolem obfitości. W niektórych regionach Świata uważa się, że z dyni powstał cały Świat.

Cała dynia postawiona przed Domem, zapewnia dobrobyt na kolejne miesiące. Przyciąga obfitość pod każdym względem. Natomiast dynia pusta w środku, stojąca jako dobrze Nam znany lampion, chroni przed złymi energiami, złorzeczeniem i zazdrością.

Jeśli nie macie ogrodu możecie wystawić dwie dynie na parapecie okiennym lub na balkonie.

Pamiętam smak mojego dzieciństwa:) Babcia dość często gotowała zupę z dyni. Jest bardzo smaczna i pożywna. Natomiast wysuszone pestki z dyni usuwają z organizmu pasożyty typu owsiki czy tasiemiec.

To warzywo jest traktowane trochę niesprawiedliwie jednakże posiada bardzo cenne źródło cynku,wapnia, żelaza, magnezu, potasu i witamin C, A, E , K, zawiera kwas foliowy, ryboflawine. Zapobiega nowotworom, wzmacnia organizm oraz obniża poziom cholesterolu. Pokochajcie dynię a Wasze zdrowie się poprawi.

 

Na Magicznej Linii będę dostępna po godz 17.00 tel 708 788 222 i 708 888 688 Pozdrawiam ciepło!

Wasza Agga Soyala

Tags: No tags

16 komentarzy

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *