IMG_8429

Horoskop Nowy Rok Numerologiczny 2019 Znaki Zodiaku

Horoskop Nowy Rok Numerologiczny 2019  Znaki Zodiaku

BARAN 21.03 – 19.04

Barany powinny przygotować się na ogromne zmiany uczuciowe, szczególnie te urodzone w pierwszej dekadzie. Barany będące w stałych związkach będą przechodziły odrodzenie miłości. Nieco przyblakłe uczucia nabiorą rumieńców, a zapomniana już atrakcyjność fizyczna na nowo się przebudzi.

Barany samotne lub poszukujące swojego potencjalnego partnera będą miały szansę wejścia w bardzo atrakcyjną relację, która może się przerodzić w związek zakończony ślubem. Natomiast wszystkie Barany powinny uważać na wszelkiego rodzaju znajomości zawierane przez internet, ponieważ mogą okazać się niekorzystne w skutkach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nowy Rok Numerologiczny 2019 przyniesie wiele nowych propozycji pracy. Już na początku października pojawią się sprzyjające okoliczności w podjęciu bardzo atrakcyjnej pracy, aczkolwiek Barany urodzone w drugiej dekadzie mogą te propozycje przeoczyć. Dobry czas zapowiada się dla wszystkich Baranów pragnących podwyżki wynagrodzenia. Szczególnie sprzyjające są miesiące październik, styczeń, kwiecień i sierpień. Barany nie powinny obawiać się odrzucenia ze strony szefa. Ogólnie Nowy Rok Numerologiczny 2019, Barany przejdą dość szybko i jak na nich spokojnie. Będą same zdziwione, że są bardziej wyciszone, a wrodzona chęć zdobywania odejdzie na dalszy plan.

Motto dla Baranów: tam gdzie wszystko jest ułożone czeka wiele atrakcji

 

Talizman na Nowy Rok Numerologiczny dla Baranów to Magiczny Sznurek Szczęścia, który znajdziecie tutaj: https://sarahmagic.com/produkt/sznurek-szczescia/

 

 

BYK 20.04 – 20.05

Nowy Rok Numerologiczny 2019 dla Byków rozpocznie się nieznacznym stresem związanym z niepewnością rodzinna. Może ona dotyczyć podjęcia jakiejś ważnej decyzji odnośnie pracy, inwestowania pieniędzy lub nauki. Byki kochające stabilność i uregulowane emocje będą trochę nerwowe i nadwrażliwe, aczkolwiek już po 15 września poczują wewnętrzny spokój.

 

Pod względem uczuciowym rok numerologiczny 2019 dla Byka będzie stabilny. Jedynie na co powinny zwrócić uwagę Byki w długoletnich związkach to większa dbałość o partnera. Powinny okazywać więcej czułości i zrozumienia oraz poświęcać więcej czasu na spędzanie wspólnych chwil. Partner też ma uczucia i w ostatnim roku czuł się trochę zaniedbywany.

Byki poszukujące miłości powinny bardziej otworzyć się na różnego rodzaju spotkania towarzyskie. Spontaniczne wyjścia do kina, na występy czy na basem stworzą ogromną szansę na poznanie potencjalnego partnera. Powinny pamiętać, że ich duma nie zawsze jest korzystna przy zawieraniu nowych znajomości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Byk jak to Żywioł Ziemi i w tym roku numerologicznym będzie dążył do pomnożenia swojego majątku, który w ostatnich miesiącach nieco się uszczuplił. Jeśli będą konsekwentne w swoich działaniach mają szansę zgromadzić zadowalającą sumkę pieniędzy. Wszystko będzie zależało od nich, czy postanowią rozejrzeć się za dodatkowymi formami zarobku lub czy porozmawiają ze swoimi przełożonymi. Nie jest to rok inwestowania pięniędzy w nieruchomości oraz w papiery wartościowe. Byki powinny raczej gromadzić pieniądze i robić rozsądne plany inwestycyjne na przyszły rok.

Motto dla Byków:Twoja siła jest w Tobie więc czemu tego nie widzisz Talizman dla Byków w Roku Numerologicznym 2019 Bransoletka tygrysie oko, którą znajdziecie tutaj https://sarahmagic.com/produkt/bransoletka-tygrysie-oko-bransoletka-tygrysie-oko-sarah-magic/

 

 

 

 

BLIŹNIĘTA 21.05 – 21.06 

stale dążące do perfekcji, a co za tym idzie nieokreślona osobowość trochę zostanie sprecyzowana. Wszystkie Bliźnięta postanowią w Roku Numerologicznym 2019 być tym kim zawsze chcieli być. Już od pierwszych miesięcy z determinacją będą dążyły do wyjaśnienia starych spraw. Bez strachu pokażą swoją prawdziwą twarz co przyniesie bliźniętom ogromną ulgę nie tylko emocjonalną. Po raz pierwszy od wielu lat nie będą bały się i wstydziły swojej przeszłości.

 

Bliźnięta, a szczególnie te z drugiej dekady będą bardzo żywiołowe i stanowcze. Taka postawa dotyczy przede wszystkim ich nieustabilizowanego życia uczuciowego. Samotne będą bez pośpiechu poszukiwały wybranej osoby, aczkolwiek przy wyborze będą bardzo krytyczne i ostrożne. Już w okolicach wiosny poznają kogoś kto będzie do nich pasował.

Bliźnięta w długoletnich związkach mogą być trochę rozbite emocjonalnie, ponieważ będą chciały ognistych porywów serca a ich partner niekoniecznie. Może to skłaniać bliźnięta do poszukiwania uczuciowych atrakcji poza związkiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pod kątem finansowym rok numerologiczny 2019 dla bliźniąt nie będzie zbyt łatwy. Stare sprawy z poprzedniego roku mogą ciągnąć się aż do maja, aczkolwiek jeśli bliźnięta wykażą się sprytem może zostać to przyspieszone. U wielu osób może być potrzebna interwencja prawnika. Praca będzie, aczkolwiek mogą być pewnego rodzaju zastoje i opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń. Bliźnięta muszą być przygotowane na zabieganie o zarabianie zadowalających kwot pieniędzy. Rok Numerologiczny 2019 dla Bliźniąt pod tym kątem nie będzie zbyt łaskawy

Motto dla Bliźniąt Jestem i będę mocny

 

Talizman dla Bliźniąt w Roku Numerologicznym 2019 bransoletka z kryształu górskiego, którą znajdziecie tutaj https://sarahmagic.com/produkt/bransoletka-z-krysztalu-gorskiego/ 

 

 

 

RAK 22.06 – 22.07

Rok Numerologiczny 2019 rozpocznie się żywiołowo. Plany, które były w poprzednich latach przy dobrym zorganizowaniu zaczną się realizować. Jest to czas przypieczętowywania uczuć z partnerem. Wszelkie nieporozumienia przy odrobinie otwartości ze strony z natury zamkniętych Raków, znikną. Miłość nabierze kolorów a intymność zostanie odnowiona. Raki powinny pamiętać, że w pewnych sytuacjach spontaniczność też jest wskazana. Raki bez partnera u boku będą poszukiwały ukochanego na wszelkich imprezach i spotkaniach towarzyskich. Mają szansę wejścia w fajny związek już pod koniec października.
Rok Numerologiczny 2019 dla Raków przyniesie zadowolenie z życia zawodowego. Miła atmosfera pracy będzie tym, co popchnie Raki do jeszcze efektywniejszego działania. Zadowolenie z przypływających finansów Raki wykorzystają na… odkładanie pięniędzy. Pod koniec roku będą cieszyły się dość pokaźną kwotą oszczędności. W miesiącach jesienno zimowych postanowią zająć się jakimś dodatkowym zajęciem, które ma szansę stać się dodatkowym źródłem dochodu. Otwieranie biznesów, inwestowanie w Roku Numerologicznym 2019 mają ogromne szanse na sukces. Raki powinny się wyciszyć i spojrzeć bardziej optymistycznie na otaczający je Świat.
Motto dla Raka: wyciszenie jest drogą do spełnienia
Talizman dla Raka w Roku Numerologicznym 2019 kultowa bransoletka ochronna, którą znajdziecie tutaj  https://sarahmagic.com/produkt/bransoletka-ochronna/ .
LEW 23.07 – 22.08
Rok Numerologiczny 2019 przyniesie wiele pracy, ale też wiele rozrywki. Lwy wezmą się ostro do realizacji swoich planów związanych z pracą, nauką i kursami. Będą energiczne i rozsądne w podejmowaniu wszelkich decyzji przez co zostaną docenione przez osoby z nimi współpracujące oraz przez najbliższe otoczenie. Pod względem uczuciowym zrozumieją czego chcą i co jest dla nich ważne. Dostrzegą, że mogą być kochane takie jakie są bez zbędnego udawania . Od partnera będą wymagały szacunku i większego starania się o relację. Lwy nawet te będące w długich związkach staną przed wyborem czy aby na pewno chcą być z obecnym partnerem czy raczej nie. Powodem dylematów będzie pojawienie się wielu adoratorów nadających się na związek. Lwy samotne skoncentrują się na dbaniu o siebie oraz na analizie swoich emocji.
Rok Numerologiczny 2019 przyniesie im rozwiązanie zagadki miłosnej. Stare sprawy zostaną zapomniane a otwarcie nowych najszybciej nastąpi w okolicach grudnia. Lwy skoncentrują sie na pracy oraz na zawieraniu nowych znajomosci. Będą zachwycone licznym towarzystwem i tym, że w końcu jak to Lwy, mogą błyszczeć na salonach. Schowają małego lwiego koteczka a zaprezentują lwią grzywę, takt , wdzięk i opanowanie. Zrozumieją, że są bardzo atrakcyjne oraz, że mają duże możliwości zawodowe.
Rok Numerologiczny 2019 dla Lwa jest korzystny pod względem finansowym aczkolwiek powinny rozsądnie wydawać pieniądze.
Motto dla Lwa moją silą jest pewność siebie
Talizman dla Lwa w Roku Numerologicznym 2019 bransoletka z kwarcu różowego, którą znajdziecie tutaj  https://sarahmagic.com/produkt/bransoletka-z-kwarcu-rozowego/ 

 

 

PANNA 23.08 – 22.09

Nowy Rok Numerologiczny 2019 przyniesie wiele zmian. Szczególnie samotne Panny zauważą to już w pierwszych tygodniach października. Będą pojawiały się liczne zaproszenia na spotkania towarzyskie z których Panna skorzysta. Być może upragniony partner będzie na jednych z nich. Panny w stałych związkach mają trudniejszy rok przed sobą. Jak to z Pannami bywa będą chciały stawiać swoje sztywne zasady w relacji, aczkolwiek partner po raz pierwszy od wielu lat powie dość. Będą miały dylemat i trwogę o to czy dalej być w tej relacji czy lepiej ją definitywnie zakończyć. Trudności zaznaczają się bardzo wyraźnie w listopadzie i lutym, jeśli Panny w związkach przejdą ten czas mają szansę na uratowanie relacji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rok Numerologiczny 2019 dla Panny będzie korzystniejszy pod względem pracy i biznesów. Skoncentrują się na nowych umowach o pracę, kontraktach i wszelkiego rodzaju zarabianiu pieniędzy. Panny mają okazję stworzyć coś nowego, coś zapoczątkować co z perspektywy lat przyniesie zadowalające pieniądze. Powinny być przy swoich planach stanowcze i pewne siebie a wtedy całkowicie nowy projekt powiedzie się. Rok Numerologiczny 2019 przyniesie wiele przemyśleń oraz sukcesów aczkolwiek będą pojawiały się też nieprzewidziane wydatki związane z jakąś nieruchomością. Panny powinny uważać na swoje wydatki.

 

Motto dla Panny przyjmując odpowiedzialność buduję też swoją siłę

Talizman dla Panny w Roku Numerologicznym 2019 talizman Wuti, który znajdziecie tutaj  https://sarahmagic.com/produkt/talizman-wuti/  

 

WAGA 23.09 – 22.10

Nowy Rok Numerologiczny 2019 rozpocznie się bardzo dynamicznie. Z natury spokojne Wagi będą w małym kłopocie, ponieważ trudno będzie im nadążyc z nadmiarem obowiązków. Powinny bardziej skoncentrować się na małych celach aby z biegiem czasu osiągnąć duży sukces. Życie uczuciowe Wag w stałych związkach może być trochę nerwowe w szczególności w miesiącach jesiennych, jednak przy odrobinie dobrej woli Wagi mogą przejść przez to spokojnie. Powinny włożyć więcej starań w rozmowy z partnerem oraz w obowiązki domowe. Sprzątanie i zakupy powinny być tym co uszczęśliwi partnera Wagi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Osoby samotne pod koniec stycznia zdecydują się na wejście w obiecujący związek z osobą, którą znają od dłuższego czasu. Spontaniczne randki ożywią nieco powolną Wagę. Dużo zaproszeń na imprezy oraz spotkania z nowo poznanymi ludźmi przyczynią się do wzrostu aktywności Wag. W Nowym Roku Numerologicznym 2019 Wagi pod względem finansowym nie powinny narzekać. Już w pierwszych miesiącach zostaną docenione przez szefa co przełoży się na poprawę wynagrodzenia za pracę. Będą trochę przemęczone, ale planowanie dalekich walacji wynagrodzi Wagom cały trud pracy. Mimo zadowolenia z finansów powinny rozważnie planować swoje wydatki, ponieważ nie zawsze potrafią oszczędzać pieniądze. Wagi poszukujące pracy mają sprzyjający czas w okolicach stycznia, maja i sierpnia. Mogą podjąć pracę swoich marzeń.

 

Motto dla Wag: kiedy działam osiągam sukcesy Talizman dla Wagi w Nowym Roku NUmerologicznym 2019 to Talizman Wayanet,ktory  https://sarahmagic.com/produkt/talizman-wayanet/

 

 

 

SKORPION 23.10 – 21.11

Nowy Rok Numerologiczny 2019 przyniesie wiele zmian pod względem uczuć. Skorpiony zrozumieją, że mimo wszystko chcą być kochane, aczkolwiek nie za wszelką cenę. Skorpiony w stałych związkach będą mniej nerwowe i apodyktyczne. Będą starały się dopasować do wymogów partnera, jednak będzie to na jakiś czas. Skorpion musi nauczyć się wybaczać i podchodzić do wielu spraw ze spokojem.

 

Samotne Skorpiony , tak bardzo tęskniące za kimś kto pokocha je z wzajemnością będą wybierały między kilkoma potencjalnymi partnerami. Te bardziej kochliwe i zdecydowane przy odrobinie osobistego czaru mogą rozpocząć urokliwą relację.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nowy Rok Numerologiczny 2019 dla Skorpionów rozpocznie się energicznie. Sprawy zawodowe, które wydawały się niemożliwe do zrealizowania naglę zrobią postęp. Wiele możliwości podpisywania kontraktów dodadzą energii Skorpionom. Muszą jednak uważać na to co podpisują, ponieważ nie wszystkie osoby będą wobec Skorpionów uczciwe. Jest to dobry czas na inwestowanie, aczkolwiek zanim podejmą decyzję powinny rozważyć wszelkie inne możliwości. Nie zawsze to co wydaje się piękne, pięknym jest.

Z gromadzeniem pieniędzy może być jeszcze problem, ponieważ jak to Skorpion zawsze ma dużo nieprzewidzianych wydatków. Skorpiony poszukujące pracy swoich marzeń będą musiały poczekać do lipca. Do tego czasu powinny cieszyć się tym co mają.

 

Motto dla Skorpiona:moja wytrwałość zostaje nagrodzona

Talizman dla Skorpiona na Nowy Rok Numerologiczny 2019 Bransoletka z Tygrysiego Oka, którą znajdziecie tutaj: https://sarahmagic.com/produkt/bransoletka-tygrysie-oko-bransoletka-tygrysie-oko-sarah-magic/

 

 

STRZELEC 22.11- 21.12

Po bardzo pracowitym i wytężonym czasie Nowy Rok Numerologiczny 2019 przyniesie wiele plonów i satysfakcji. Strzelce po raz enty zrozumieją, że ich wcześniejsze działania się opłaciły z czego będą bardzo dumne. Jednak nie skłoni to Strzelca do odpoczynku, a wręcz przeciwnie, popchnie do jeszcze konkretniejszego działania.

 

W sferze uczuciowej nastąpi szczere zrozumienie oraz otwarcie się na propozycję partnera. Jednak należy uważać, aby w pełni zaakceptować i nie pouczać przy każdej okazji, ponieważ czar może prysnąć. Trudne związki nabiorą tempa aczkolwiek Strzelce urodzone w trzeciej dekadzie mogą i tak skłaniać się ku przelotnym flirtom i romansom. To do nich będzie należała decyzja co dalej zrobić z nowo poznaną znajomością.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Strzelec poszukujący właściwej osoby dla siebie jeszcze kilkakrotnie trafi kulą w płot. Poczuje się przy tym gorzko rozczarowany i zraniony, dopiero w miesiącach wiosennych jego serce zostanie obdarowane miłością odwzajemnioną. Pod kątem finansowym Nowy Rok Numerologiczny 2019 dla Strzelca będzie dość sprzyjający, a szczególnie w miesiącach jesienno zimowych. Jest to dobry czas na zagranie w różnego rodzaju gry, ponieważ Los może przynieść niespodziewany prezent. W życiu zawodowym zbyt dużo się nie zmieni aczkolwiek to nie zmartwi tego Znaku. Strzelce potrafią poradzić sobie w każdej sytuacji więc i przy tych finansach co mają zaplanują ciekawy urlop i remont mieszkania.

 

Motto dla Strzelca: kocham i jestem kochana

Talizman dla Strzelca na Nowy Rok Numerologiczny 2019 Bransoletka Sodalit, którą znajdziecie tutaj:  https://sarahmagic.com/produkt/bransoletka-sodalit/

 

 

KOZIOROŻEC 22.12-19.01

Nowy Rok Numerologiczny 2019 zaskoczy Koziorożce nagłym przypływem gotówki. Może ona pochodzić ze sprzedaży jakiejś rzeczy lub nieruchomości. Koziorożce powinny jednak mądrze zagospodarować te pieniądze. Na pewno powinny jakąś kwotą podzielić się z najbliższymi, ponieważ oni potrzebują wsparcia finansowego chociaż głośno o tym nie mówią. Nowy Rok Numerologiczny będzie bardzo zmienny, ale ogólnie rzecz biorąc przy odrobinie wysiłku i konsekwencji może okazać się dobrym czasem.

Rozbrykane i nie lubiące monotonii Koziorożce będą trochę znudzone narzuconym porządkiem dnia przez partnera. W miesiącach zimowych Koziorożce w długoletnich związkach będą nerwowe z powodu zbytniej zazdrości partnera. Z drugiej strony w pewnym sensie partner będzie miał rację, ponieważ Koziorożce będą kuszone wdziękiem i powabem płci przeciwnej co w niektórych sytuacjach może zakończyć się przelotnym seksem.

Koziorożce samotne i poszukujące partnera będą z jednej strony zachwycone swoim powodzeniem a z drugiej trochę niecierpliwe, ponieważ nie tak łatwo będzie im się zdecydować na kogoś konkretnego. Zbyt wysoko postawiona poprzeczka może wyeliminować wielu konkretnych, potencjalnych partnerów. Jednak po wielu rozważaniach i samotne Koziorożce mają szansę wejść w obiecujący związek. Przychylnymi miesiącami miłosnymi są październik, grudzień i kwiecień.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pod względem finansowym Rok Numerologiczny 2019 dla Koziorożca będzie konkretny i raczej sprzyjający. Znak ten powinien pamiętać aby zbytnio nie zauroczyć się dodatkowymi pieniędzmi i rozważnie je rozdysponować. Jest to rok przychylny pracy i jeszcze raz pracy, szczególnie tek od dłuższego czasu. Nie należy jednak spodziewać się awansów ani premii. Na wszystko co Koziorożec osiągnie w Roku Numerologicznym 2019, będzie musiał zapracować sam. Koziorożce poszukujące nowej pracy sprzyjający moment mają od stycznia 2019 roku.

Motto dla Koziorożca: jestem uczciwy wobec siebie i innych

Talizman na Rok Numerologiczny 2019 dla Koziorożca to Gwiazda Soyala, ktora znajdziecie tutaj: https://sarahmagic.com/produkt/gwiazda-soyala/

 

WODNIK 20.01-18.02

Nowy Rok Numerologiczny 2019 dla Wodnika będzie usystematyzowaniem i ustabilizowaniem tych sfer Życia, które w poprzednich latach rozpadły się niczym domek z piasku. Wodniki zaczną budować na skale z czego w przyszłości będą bardzo dumne. Na bok odłożą swoje niekiedy wybujałe fantazje uczuciowe i spojrzą na partnera z zupełnie innej strony. Doda to romantyczności i uniesienia w trochę przykurzonych rutyną związkach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wodniki poszukujące uczuć w Nowym Roku Numerologicznym 2019 trochę odłożą na bok swoje intensywne poszukiwania. Nie znaczy to jednak, że całkowicie zrezygnują ze spotkań towarzyskich i randek. Trochę je ograniczą, ale co najważniejsze zmienią jakby kryteria idealnego według nich kandydata na stały związek. Zrozumieją, że miłość jest sumą decyzji i odpowiedzialności także za osobę którą poznają. Po wielu analizach rozpoczną piękną relację, która w ciągu dwóch lat może zakończyć się Ślubem. Sfera finansowa pozostanie bez większych zmian, aczkolwiek i dla Wodników Los szykuje małe prezenty w postaci dodatkowych pieniędzy lub nowej, bardzo atrakcyjnej propozycji pracy. Dobrymi miesiącami są luty, marzec, maj, lipiec i wrzesień

 

Motto dla Wodnika: patrz szeroko a zobaczysz to o czym marzysz

Talizman dla Wodnika w Nowym Roku Numerologicznym 2019 to Bransoletka z Kryształu Górskiego, który znajdziecie tutaj  https://sarahmagic.com/produkt/bransoletka-z-krysztalu-gorskiego/ 

 

 

 

 

 

RYBY 19.02-20.03

W Nowym Roku Numerologicznym 2019 będą z początku trochę niespokojne i przygaszone. Dopiero w miesiącach zimowych wezmą się energicznie za siebie i swoje Życie. Przede wszystkim postawią w Roku Numerologicznym 2019 na uczucia.

Związki, które od lat są trudne rozpadną się robiąc miejsce nowym relacjom. Ryby zmęczone ciągłym nadskakiwaniem partnerowi zaczną stawiać swoje wymagania. Muszą przy tym gruntownie się zastanowić oraz wykorzystać wszystkie szanse, aby nie popełnić błędu a wtedy uczucie odbuduje się.

Ryby bez stałego partnera muszą poczekać na kogoś właściwego dla siebie do lutego. Wtedy mają możliwość zaangażowania się z wzajemnością. Powinny być bardziej czułe i otwarte a miłość pojawi się szybciej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nowy Rok Numerologiczny 2019 finansowo będzie stabilny, aczkolwiek zbyt oschłe Ryby mogą przegapić wiele okazji na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Sprzyjającymi miesiącami na inwestycje oraz gry liczbowe są wrzesień, styczeń, maj i sierpień

Motto dla Ryb: coś co powraca nigdy nie jest takie samo, co nie oznacza, że jest gorsze

Talizman dla Ryb na Nowy Rok Numerologiczny 2019 to Talizman Songaa, który znajdziecie tutaj  https://sarahmagic.com/produkt/talizman-songaa/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na Magicznej linii będę dostępna od godz 14.00 do późnych godzin wieczornych z małą przerwą na obiad i kawę tel 708 788 222 i 708 888 688

Pozdrawiam ciepło

Wasza Agga Soyala

 

70 komentarzy

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *