DSC_0027

Jak odnaleźć siebie

Czy zastanawiałaś się kiedyś nad tym, czy Jesteś osobą prawdziwą i kim tak naprawdę Jesteś i nie chodzi mi o Twoje stanowisko pracy, status społeczny. Być może Jesteś żoną, Matką, kochanką, Babcią,Córką , ale kim TY Jesteś? Kim Jesteś jako Ty.

 

 Może przez swoje problemy, zmagania z Życiem, nie ma już Ciebie. Może Jesteś jedynie wieloma osobami dla innych, ale nie ma Ciebie samej. Nie ma Ciebie bo zapomniałaś, że możesz BYĆ,że wolno Ci BYĆ, że możesz mieć swoje marzenia, plany , odrobinę spokoju i możesz mieć uczucia i odmienne zdanie od innych. Gdzie się zagubiłaś i kiedy to się stało a może nie było Cię tej prawdziwej nigdy. Zastanów się nad tym.

 

Wszyscy coś od Ciebie chcą, wymagają i oczekują. Starasz się jak możesz sprostać ich oczekiwaniom, ale przy tym zatracasz samą siebie. Powiesz mi, że lubisz to, że cieszysz się gdy inni też się cieszą. I to jest ok, ale musisz też pomyśleć o sobie. Jeśli nie ma Cię jako Ciebie, tej wewnętrznej np.Kasi to nie jest dobrze. Zagubiłaś się i jeśli nie zareagujesz to z biegiem Lat, będzie coraz trudniej i gorzej. Nie chodzi mi o to, aby nie wspierać innych wręcz przeciwnie, należy to robić, ale przy tym wszystkim nie można zapominać o sobie. Jeśli danego Dnia nie masz ochoty na jakąś rozmowę czy spotkanie ze znajomą, to nie musisz się na nie godzić tylko dlatego, że tak wypada i co ta znajoma 11951905_971998136189868_7546689877075841841_nsobie pomyśli, że wyznaczysz inny termin. Musisz CZUĆ to co chcesz zrobić i czuć osobę z którą masz się spotkać. Nie rób niczego wbrew sobie. Naucz się zdrowego egoizmu, który jest potrzebny do zachowania równowagi życiowej.

Gdzie się podziała ta Kasia ze swoimi pomysłami, planami, uczuciami, Radością. Gdzie Jesteś?

Proponuję Ci proste ćwiczenie, usiądź wygodnie. Możesz przymknąć oczy,ważne aby nikt Ci nie przeszkadzał. Następnie skoncentruj się i oczyma wyobraźni zobacz samą siebie w sytuacji, która już była, albo jakiejś codziennej np.wyobraź sobie, że Jesteś na zakupach w sklepie. Zobacz siebie z detalami jak kolory ubrań, fryzurą, torebką i co najważniejsze zobacz siebie jak się zachowujesz. Jak bierzesz koszyk, idziesz, wybierasz konkretne produkty i jak rozmawiasz z ekspedientką. Przeanalizuj wszystko bardzo dokładnie jakbyś kogoś obserwowała.

 

I co widzisz? Czy widzisz kobietę zadbaną, wyprostowaną, pewną siebie i uśmiechniętą, czy raczej widzisz zmęczoną staruszkę, która ma troski wyrysowane na swojej twarzy. Zmieniłaś się prawda? Nie Jesteś już tą Kasią, tą wewnętrzną Kasią. Zgubiłaś się. Jest Twoja postać, ale też inna niż chcesz.

Nadal masz zamknięte oczy. Podejdź proszę, do tej kobiety, którą widzisz, podejdź do samej siebie i porozmawiaj. Powiedz, że tęsknisz za połączeniem tej dawnej, starej Kasi z tą Kasią ze sklepu. Zapewne zobaczysz zmęczony i smutny wzrok sklepowej Kasi. Będzie mówiła, że tak Jej dobrze, że chce zmian, ale boi się, że nie podoła i co powiedzą inni. Po chwili jednak zauważysz, że ta sklepowa Kasia chce tego połączenia, że Jej oczy nabierają wyrazu i Radości pełnej zaufania.

Nie wiem czy uda Ci się to ćwiczenie za pierwszym razem, ale działaj bo musisz odnaleźć siebie. Tą wewnętrzną siebie. Pracując z Wami i nad Wami widzę wiele spraw, rzeczy o których czasami nie mówię, bo niektóre osoby nie są jeszcze gotowe na tak radykalne zmiany a czasami nawet nie chcą słyszeć  o takowych zmianach. Są też osoby, które same dopytują się o to jak odnaleźć siebie. Z bardzo wielu osób jestem bardzo zadowolona bo ciężko pracowały nad sobą i teraz w pełni rozumieją co chciałam im przekazać podczas długich i niejednokrotnie ciężkich rozmów. Ok, wracamy do ćwiczenia.

 

Jeśli już zobaczysz przyzwolenie w oczach tej sklepowej Kasi, połącz się z Nią. Stań się jednością. Od teraz ujrzyj siebie taką, jaką zawsze chciałaś być odnośnie wyglądu, ubrania i sposobu zachowywania się. Uśmiechnij się, bo właśnie w tej chwili odnalazłaś siebie samą. Powstałaś na nowo.

Otwórz oczy i zrelaksuj się. Jesteś nową TY. Wiem i Ty też wiesz , że od tego czasu krok po kroku, Dzień za Dniem musisz ten obraz utrzymywać w sobie i zacząć tak się zachowywać w wymiarze fizycznym, w Życiu. Będzie to trudny proces odradzania się, ale wiem, że jeśli starczy Ci siły i wytrwałości będziesz Szczęśliwą osobą. Otoczenie może reagować różnie, ale to już ich zmartwienie. Mogą być zdziwieni NOWĄ Tobą ponieważ kiedyś wstawili Cię w określone ramki i być może nawet nie wiedzą, że można z tych ramek wyjść. Nie martw się, Nauczą się nowej Ciebie i Ci co mają zostać przy Tobie na pewno zostaną  😛 A Ci co mają ograniczone pole widzenia odejdą a w ich miejsce Los postawi nowe osoby pasujące do Ciebie.

Jeśli uda Ci się dokonać przemiany napisz o tym na blogu lub opowiedz mi o tym a jeśli nadal nie Jesteś pewna jak odnaleźć starą/nową siebie zapytaj  😀

 

 Na Magicznej Linii będę dostępna od godz. 15.00 do późnych godzin wieczornych z małymi przerwami na kawę,tel 708 788 222.

Pozdrawiam ciepło!

Wasza Agga Soyala

Tags: No tags

35 komentarzy

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *