IMG_0662

Jakie są Wasze tradycje Świąt Wielkiej Nocy?

Jakie są Wasze tradycje Świąt Wielkiej Nocy?

W Sobotę zaniesiemy Święconkę. W koszyczku skupia się Obfitość i bogactwo. Dary, za które należy być wdzięcznym. Po powrocie do domu ze Święconka każdego Roku od pokoleń, chodzimy od izby do izby (dzisiejsze pomieszczenia w których mieszkamy) i wypowiadamy słowa.

 

Słowa te przekazała mi moja Babcia. Cieszę się, że wielu z Was o nich pamięta. Wchodząc w kolejności do każdego pomieszczenia należy machać koszyczkiem, coś jak ksiądz w kościele i wypowiadać słowa: „Święconka do izby a choroby i bieda oraz wszelkie robactwo z izby.”

 

 

Na zdjęciu stuletni Baran po mojej PraPra Babci

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To są bardzo silne słowa przy których wypędzamy to czego nie chcemy. Święconka wnosi Radość, Obfitość, dobre zdrowie a także wnosi spokój domowego Ogniska. W ten sposób jakby święcimy swój dom.

 

Ważne jest, aby w koszyczku Wielkanocnym znalazł się chlebek, jajka, sól, pieprz, wędlina i kawałek ciasta. Następnie należy skosztować po odrobince każdej Święconki. Pamiętajcie, aby zachować jedną pisankę koloru czerwonego, która zapewnia ochronę przed chorobami, odpędza złe moce. Jest symbolem miłości, serca i prawdy. Jeśli macie takie pisanki z ubiegłego roku, to jutro w Sobotę należy je spalić, zakopać lub wrzucić do płynącej wody.

 

Gdziekolwiek Jesteście postarajcie się w ten wyjątkowy Czas wyjść ze swojej skorupy zmartwień i problemów. Postarajcie się zaufać Najwyższemu całym Sercem i całą Duszą. W Sobotę mamy Pełnię Księżyca, która zbiega się ze Świętami. Moc będzie wręcz wielka. Wykorzystajcie tą Siłę, palcie świece, okazujcie wdzięczność za wszystko co macie i za wszystko czego oczekujecie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na Magicznej linii będę dostępna w godzinach popołudniowych

tel 708 788 222 i 708 888 688

Pozdrawiam ciepło

Wasza Agga Soyala

Tags: No tags

23 komentarze

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *