lecznicze jesienne kąpiele

lecznicze jesienne kąpiele

Na zewnątrz coraz zimniej. Nie lubię upałów, ale też nie lubię zimna. Dla mnie temperatura powinna być średnia.

 

Jesienią przeważnie ubieram sukienki. Ciepłe z miękkiego materiału lub wełny, otulają i ogrzewają ciało. Uwielbiam grube rajstopy i to w różnych kolorach i wzorach. Na wierzch zakładam płaszcz a do tego koniecznie jakąś apaszkę lub chustę, które zresztą są bardzo modne. Jesienią do ubioru wybieram kolory tej pięknej pory Roku, ale jak zwykle na pierwszym miejscu jest kolor czerwony.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wracając jednak do tematu.

 

 Kilka lat temu, właśnie porą jesienną bardzo przemarzłam. Myślałam, że nic mi nie będzie, ale stało się inaczej. Przeziębienie trzymało mnie przez kilka tygodni. Jakoś się wyleczyłam, ale też postanowiłam, że na Przyszłość muszę być na tyle odporna, aby nie dać się zachorować. Wyszukałam w starej Księdze mojej Babci przepisy na kąpiele lecznicze. Kąpiel każdemu może wydawać się czymś zwyczajnym, jednakże jest zupełnie inaczej. To trochę jak z myciem zębów można umyć pobieżnie, ale i można umyć dokładnie co poprawi Nasze zdrowie.

 

Zapoznajcie się z zasadami leczniczych kąpieli zasady są przeznaczone na tydzień kąpieli. Będą cztery kąpiele zasadnicze, które należy wykonywać co drugi dzień

 

1.temperatura ciepłej kąpieli powinna być od 32 do 38C. Nie należy przekraczać granicy temperatury 38 C

 

2.kąpiel powinna trwać najdłużej 20 minut

 

3.odpowiednią temperaturę wody należy podtrzymywać przez stopniowe dolewanie ciepłej wody

 

4.natomiast po zakończeniu kąpieli należy obmyć się zimną wodą. Wystarczy około 10 sekund chłodnego prysznica

 

5.Po kąpieli należy odpoczywać przez najmniej 30 minut albo godzinę Podczas odpoczynku organizm wykonuje pracę dla której wykonaliśmy kąpiel.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kąpiel rozmarynowa zalecana jest dla osób z niskim ciśnieniem Rozmaryn zawiera kamforę rozmarynową, która silnie wzmacnia krążenie krwi. Ma korzystny wpływ na mięśnie. Łagodzi bóle mięśniowe związane z reumatyzmem a także usuwa skutki zwichnięć oraz urazów. Do kąpieli można użyć ekstraktu dostępnego w sklepie zielarskim lub samemu zrobić 50-100 g suszonych liści rozmarynu zalewamy 1:2:1litra zimnej wody. Podgrzewać do wrzenia, trochę zagotować i zdjąć z ognia, pozostawić pod przykryciem na 20 minut

 

 

kąpiel melisowa tą kąpiel powinny stosować osoby, które są nadpobudliwe nerwowo, mają dużo stresów i obowiązków, problemy ze snem, łaknieniem, wypróżnianiem. Problemy z koncentracją, wszelkie nerwice można wyleczyć przy pomocy kąpieli melisowych

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na Magicznej linii będę dostępna

tel 708 788 222 i 708 888 688

Pozdrawiam ciepło

Wasza Agga Soyala

 

 

23 comments

 1. ReplyAg-a

  Polecam takie przyjemne kąpiele z dodatkami – ja właśnie w domowym SPA (=wanna w łazience) nasiąknęłam’ solanką z sodą, mając nadzieję, na ,,wypłukanie” trochę mojego tłuszczyku… Pani Aggo -czy może coś Pani szczególnie poleca w tym względzie ???
  -pozdrawiam wszystkich zażywających kąpieli

 2. ReplyEla z lasu

  Bardzo dziękuję za wzmocnienie mojej duszy i cudowne rady i moc jaka mnie ogarnęła po rozmowie z Panią…
  Szkoda, że ten czas tak szybko pędzi…, ledwo powiedziałam dzień dobry…., a za chwilkę “przypominajka” w telefonie powiedziała o zbliżającym się końcu rozmowy….
  Dziękuję 🙂 🙂

 3. ReplyIlona Wesoła🌹

  Bałam się że nas rozłączy dlatego tak szybko zakończyłam, ale dziękuję za rozmowę😌😌😌
  Jest Pani moja Nadzieja… 😌😇😇

 4. ReplyEB-)

  Pani Agguniu 🌷 bardzo przepraszam za to moje dzisiejsze szaleństwo – wymęczyłam Panią i wymęczyłam Tarota 😏

  do miłego usłyszenia 😘

 5. ReplyKazimiera

  Pani Aggusiu, 🙂 a jutro jest piątek trzynastego.Kiedyś kojarzyło się z wypłatą.Nawet była piosenka. 🙂 A mnie się dziwna rzecz przydarzyła już dzisiaj ,przeddzień tej daty.Zbiło mi się stojące dwustronne lusterko.A takie ładne było.Chociaż już wcześniej ramka plastikowa była pęknięta,ale całości się trzymało.Jedna strona spadła na ziemię,ha ha,a ta z powiększającym szkłem została w ręku z rozwaloną ramką.

   1. ReplyKazimiera

    A ja to potłuczone wyrzuciłam na razie do domowego kosza z innymi śmieciami.A to drugie całe schowałam z ramką do papierowej torebki i foliowej reklamówki z myślą że ramkę posklejam,a w miejsce tego brakującego lustra dam tekturkę. 🙂 Hmm,a tego potłuczonego nie zamalowywałam bo nie wiedziałam że się tak robi.Chociaż i tak prawie nie korzystałam z tej strony lustra. 🙂 Pani Aggusiu,a czy Pani mówi również o tej stronie która została cała aby zamalować i wyrzucić?

 6. Replyhana

  Dziękuje za rozmowę … tak szybko mija. Przepraszam ze urywa … To wszystko mało prawdopodobne . No cóż zobaczymy .pozdrawiam 💫

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *