LEKCJE TAROTA

(Text Opublikowany 14 lis 2012)

Witam Państwa bardzo serdecznie! Bardzo się cieszę, że mogę być właśnie w tym dniu z Wami. Nazywam się Agga Soyala, jestem tarocistką. Zajmuję się runami, kartami przeznaczenia, wykonuję dla Was rytuały. Zajmuję się również tłumaczeniem słów. W KosmicaTV jestem dla Was od początku powstania tego programu, od 2009 roku.

Dzisiaj, na Wasze liczne prośby, na Wasze liczne maile, telefony, chciałam Was w mistyczną, magiczną, niesamowitą podróż z moimi kartami Tarota. Ja pierwsze karty Tarota zaczęłam stawiać mając zaledwie trzynaście lat. Jako trzynastoletnia dziewczynka zafascynowały mnie te karty Tarota. Być może dlatego, że pochodzę z rodziny tak zwanej ezoterycznej. Moja prababcia zajmowała się kartami Tarota, moja babcie natomiast była zielarką. Bliskie mi osoby zawsze powtarzały, że jest coś poza materią, że otaczają nas niesamowite energie. Powiem Wam tak drodzy Państwo, jak rozpoczęła się ta podróż z kartami Tarota.

Otóż, chodziłam wiele wiele miesięcy, ponad rok, w księgarni. Byłam raz w księgarni, zobaczyłam piękne pudełko, napis Tarot, zafascynowało mnie to. Oczywiście jako trzynastoletnia dziewczynka nie mogłam sobie pozwolić aby wydać tak duże pieniądze. Chodziłam codziennie do tej księgarni, oglądałam te karty Tarota, oczywiście zapakowane, zafoliowane. Czytałam co jest tam napisane na tym pudełku i tak było codziennie po szkole. Ten Tarot jakby mnie przyciągał. Ten Tarot jakby mnie wołał. Ale po kilkunastu miesiącach udało mi się uskładać odpowiednią sumę pieniążków. Pamiętam dzień, w którym dostałam większe pieniążki na moje urodziny. Były to trzynaste urodziny. Poszłam pełna ufności, pełna radości do tej księgarni i kupiłam właśnie moje pierwsze karty Tarota.

Pieniądze na te urodziny dostałam od mojego taty, bo ważne jest drodzy Państwo abyście pierwsze Katy Tarota kupili albo za pieniądze, które otrzymacie od mężczyzny, albo żeby pierwszą talię kart Tarota podarował Wam mężczyzna. Dlaczego? Dlatego, że wtedy jakby szybciej zaprzyjaźniacie się z kartami Tarota, dlatego że ten Tarot jest wtedy jakby częścią Was. Jest tak od wieków, od pokoleń, czyli zapamiętajcie — nabywamy talię Tarota, ważne aby była w jakiś sposób dana Wam przez mężczyznę.

Ale drodzy Państwo, mówicie, że wróżę jakoś inaczej, że widzę więcej szczegółów. Tak to prawda, mam taki dar, mam takie umiejętności. I właśnie w tym momencie chcę zaprosić Was w magiczna podróż z kartami. Każda talia kart Tarota składa się z 78 kart, siedemdziesiąt osiem kart. Talia jest podzielona na Wielkie i Małe Arkana. Dzisiaj zajmiemy się pierwszą częścią — Wielkimi Arkanami. Wielkie Arkana są to karty ponumerowane od zera do dwudziestu jeden. Jest ich dwadzieścia dwie, dlatego że pierwsza karta jest ponumerowana numerem zero. Pozostała część są to Małe Arkana, jest ich pięćdziesiąt sześć. Także drodzy Państwo jesteście gotowi? Rozpoczynamy? Zabiorę Was w magiczny świat kart Tarota.

Część pierwsza — Wielkie Arkana.
Wielkie Arkana są to karty dworskie, są to wielkie wtajemniczenia. Wielka tajemnica, która przed chwileczką zostanie dla Was zdradzona, dla Was otworzona. Tu, drodzy Państwo, rozłożyłam na stoliku właśnie całe Wielkie Arkana. Kart dwadzieścia dwie, ponumerowane od zera do dwudziestu jeden. Zobaczcie są na nich namalowane postaci. Biorąc pierwszy raz talię kart do ręki patrzycie: Wow, piękne kolorowe obrazki. Oglądacie tę talię kart. Aczkolwiek jeszcze te karty nic Wam nie mówią. Boicie się, że być może tutaj coś źle odczytacie. Denerwujecie się, aczkolwiek gdzieś te karty przyciągają Was mocą, magią. Czujecie jakby karty Tarota Was wołały. I właśnie nabywając pierwszą talię kart Tarota zwróćcie uwagę na to, żeby te karty coś do Was mówiły, żeby Was przyciągały. Wtedy to jest właściwa talia.

20 komentarzy

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *