IMG_7906

Na tytuł…zabrakło mi słów

Na tytuł…zabrakło mi słów

 

Jak większość z Was wie, ja nie oglądam telewizji, nie oglądam i już. Nawet seriali. Nawet nie mam telewizora , raczej mam, ale to jeszcze taki z dużą tubą z tyłu. Nie mam jednego z tych co teraz są modne. Zresztą mój telewizor z tubą i tak od lat leży na strychu. Nie oglądam telewizji, ponieważ nie chce być poddawana interpretacji Polski i świata przez innych. Mimo braku odbiornika telewizyjnego od czasu do czasu, oglądam wiadomości w internecie. Trzy dni temu wybrałam teleexpres ekstra. Zawsze lubiłam to źródło informacji.

 

Z kubkiem mleka w ręku usiadłam wygodnie przed laptopem i włączyłam teleexpres ekstra. Niby nie było nic dziwnego ani zaskakującego w tym, co obejrzałam, ale do pewnego momentu. Prawie z rąk kubek mi wypadł, gdy spikerka zaczeła mówić o pogodzie na jutro. Zdumiała mnie i wręcz zszokowała plansza mapy Polski. Zawsze, od lat, gdy pokazywana jest w pogodzie mapa Polski były na niej miejscowości takich miast jak Szczecin, Gdańsk, WARSZAWA, Zakopane. To są te, które najbardziej utkwiły mi w pamięci. Pamiętam, że jako dziecko siadałam przed telewizorem czekając na jakiś fajny program i leżąca na dywanie z rękoma podpierającymi brodę, wyczekiwałam na prognozę pogody. Nie to abym interesowała się wtedy pogodą, ale wiedziałam, że gdy jest pokazywana mapa Polski, to zaraz program się skończy i będzie ten na który czekam.

Pamietam jak to właśnie przez pokazywanie mapy Polski z takimi miastami jak wymieniłam wyżej nauczyło mnie gdzie te miasta leżą zanim zaczęłam chodzić do szkoły. W której części Polski. Dlatego też wiedziałam w którym miejscu leży stolica Warszawa. To dzięki temu dowiedziałam się, że Szczecin jest prawie na granicy z Niemcami. To dzięki temu wiedziałam gdzie jest Zakopane gdy ciocia opowiadała o swoich uroczych wczasach. Dzięki pokazywaniu mapy Polski z oznaczeniami miast, dowiedziałam się, że moje rodzinne miasto #elblag jest o dużo mniejsze niż Warszawa. Rozmyślałam ile Elblągów może zmieścić się w Warszawie. I wyobrażałam sobie jak tam jest, porównując do tego moje miasto Elbląg. To dzięki patrzeniu na mapę Polski pokazywaną w pogodzie, wiedziałam gdzie mieszkam.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A to, co zobaczyłam w teleexpresie extra powaliło mnie. Zamiast Szczecina na planszy były:

Szczecin – Dusin,

zamiast Naszej stolicy Polski – Cekanowo,

zamiast nie wiem czego Półwsie.

Kurde ja rozumiem, że trzeba promować mniejsze miejscowości, ja rozumiem, że trzeba pokazywać ludziom iż małe miasta też są ważne , ale aby aż tak??

W każdym państwie mapa z pogodą pokazuje stolice danego kraju. Pewnie oglądacie niekiedy coś innego niż informacje na temat Polski to widzicie, że w mapach pogody są pokazane stolice tych państw. Oglądając pogodę dla Polski obcokrajowcy będą myśleli, że Naszą stolicą jest co ? Cekanowo lub jeszcze jakaś inna miejscowość , która ze stolicą nie ma za wiele wspólnego. Jestem nadal zdziwiona.

 

Napiszcie czy widzieliście właśnie takie mapy pogody, bo może one są już od dawna…. i napiszcie jakie macie zdanie na ten temat.  Nie rozumiem tego i nawet chyba nie chce zrozumieć hahhahahaahhahahahahahahaah

 

Na Magicznej linii będę dostępna od godz.14.00 do wieczora

tel 708 788 222 i 708 888 688

Pozdrawiam ciepło

Wasza Agga Soyala

Tags: No tags

36 komentarzy

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *