IMG_0660

Oczy szeroko zamkniete

Nie oglądam programów telewizyjnych od kilku Lat. Nie mam telewizora i nie chcę mieć. Wszystkie potrzebne wiadomości znajduję na stronach internetowych.

Jednak dzisiaj było inaczej. Byłam z wizytą u znajomej. Ona zajęta swoimi sprawami włączyła mi Tv , aby nie było mi nudno czekając na Nią. Nie chciałam bo i tak zajęta byłam na swoim telefonie czytając maile od Was. Trudno włączyła  to włączyła, ale ja i tak głos wyciszyłam. Od czasu do czasu zerkałam co się dzieje na ekranie. Rozpoczął się program muzyczny. Potem następny o dumnej nazwie „w szkole gramy”. Ok myślę, dobrze, że dzieciaki są edukowane odnośnie muzyki.

 

Na scenie pojawiła się jakaś piękna dziewczyna i didżej. Coś tam grali i śpiewali, nie zwracałam uwagi. Publiczność to Dzieci w wieku szkoły podstawowej. Jak się potem okazało występ był w szkole w jakiejś małej miejscowości. Nic takiego i nic dziwnego, ot tak, znani wykonawcy (ja ich nie znam) na scenie grający dla dzieciaków. Jednak po pewnym czasie zaczęłam się przyglądać występom.

 

Uwagę moją przykuła koszulka didżeja. Super fajna kolorowa, z napisem canabis i wielkim żółtym liściem marihuany. Nie mam nic przeciwko marihuanie, kto chce niech pali, nosi koszulki itp każdy wie co robi, aczkolwiek występ w takiej koszulce w szkole podstawowej to już przegięcie. Nikt na to nie zwrócił uwagi, nikt nie zareagował.

 

Jak wiecie dzieciaki wręcz uwielbiają upodabniać się do swoich idoli, chcą mieć takie same fryzury, buty i koszulki. Zapewne większość z tych dzieciaków na widowni nie zdawała sobie sprawy co to jest canabis, ale zapewne większość z nich marzy, aby mieć taką koszulkę. Na pewno też będą chciały wiedzieć co oznacza ten napis. Dzieciaki obecnie są bardzo dociekliwe. I co zobaczą, że ich idol nosi koszulkę z marihuana, a wiec to jest ok, to jest cool! Samo noszenie takiej koszulki jest ok, ale pewnie i canabis jest ok – tak rozumują Dzieci. Będą chciały mieć koszulkę i może będą chciały…..oby nie.

Zapewne wiele z tych dzieci otrzyma taką koszulkę od Rodziców, bo nie każdy Rodzic jest w temacie. Dziecko będzie uradowane, że jest tak samo ubrane jak Jego idol. Wyjdzie w tej koszulce na ulicę, do sklepu czy szkoły. Jest wielkie prawdopodobieństwo, że napotka sprzedawcę canabis i co myślicie, że taki sprzedawca widząc tak ubranego dzieciaka odpuści. Nie sądzę, wyjdzie z założenia, że skoro jest tak ubrane, to może będzie lub już jest, jego potencjalnym klientem.

 

Jaki przykład wykonawcy dali tym młodym Dzieciom? Nikt z władz organizujących ten występ w szkole nie zwrócił uwagi na ubiór wykonawców, nikt nie zareagował. Być może organizatorzy z  tego małego miasteczka nie znają się na używkach, ale już sami wykonawcy tak. Jeśli chce się być na scenie i chce się być gwiazdą należy zastanowić się nad swoim wizerunkiem. Nie sądzę, aby działanie wykonawców było zamierzone, ale warto iść po rozum do głowy i spojrzeć dalej niż lans i czubek własnego nosa. Szkoła jest szkołą, a dzieci dziećmi i należy je chronić! Należy się zastanowić jaki przykład pokazuje się Dzieciakom i to dając występ w szkole na deskach sali gimnastycznej czy auli.

 

Zdjęcia nie są dobrej jakości, ponieważ ręka mi drżała, gdy to wszystko ujrzałam.Rodzice zastanówcie się i sprawdźcie zanim wyślecie czy wręcz zmusicie swoje dziecko do uczestnictwa w występach organizowanych przez szkoły. Licho nie śpi.

oczy szeroko zamkniete

Moje Stokrotki dziękuję Wam za cudowne komentarze, jak chcecie to potraficie 😉

Magiczna Linia 708 888 688 i 708 788 222.W niedzielę 03.04 nie będę dostępna. Zapraszam od wtorku od godzin porannych do 19.00

Pozdrawiam ciepło!

Wasza Agga Soyala

Tags: No tags

28 komentarzy

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *