kawa

Powiedz jaką kawę pijesz a powiem Ci kim Jesteś

Powiedz jaką kawę pijesz

 

Był Czas kiedy w ogóle nie piłam kawy. Po wielu latach sączenia tego napoju postanowiłam przestać, aczkolwiek nie za bardzo na dobre mi to wyszło. Powinnam pić kawę, tak przynajmniej mówi mój lekarz. Od kilku miesięcy powróciłam do tego szczególnego obrządku, jakim jest parzenie kawy.

Nie wystarczy zagotować wodę w czajniku i zalać proszek kawowy. Oczywiście jeśli mam mniej Czasu robię to i muszę przyznać, że bardzo lubię kawę rozpuszczalną. Nie ma ona , aż takich wartości jak kawa fusowa, a jednak działa i też dobrze smakuje.

Przede wszystkim bardzo ważne jest dla mnie w czym podana jest kawa. Nie piję kawy w kubku, nawet jeśli jestem u kogoś z wizytą. Nie znoszę kaw podawanych w ten sposób, ponieważ kubek jest zawsze gruby i ciężki. Jest toporny i za mocny, aby rozkoszować się delikatnością smaku kawy. On nie pasuję do kawy. Nie przepadam też za piciem kawy ze szklanki i to jeszcze tej brązowej z nietłukącego się szkła.

Ja kawę piję i wtedy jestem bardzo zadowolona, gdy jest podana w filiżance. Uwielbiam filiżanki, aczkolwiek jestem w doborze nich bardzo wybredna. Mam swoje dwie ulubione. Jedną własnoręcznie malowaną przez znakomitą i znaną zresztą artystkę, mogliście oglądać w kilku moich programach telewizyjnych.

Kawa podana w filiżance smakuje o wiele lepiej. Jest delikatna, a filiżanka podnosi jej klasę. Lubię też wypić kawę z papierowego kubka, gdy jestem w mieście. Najczęściej wybieram się do Starbucks Coffe, ale i też lubię kawę z Bäckerei ( piekarni). Zamawiam zawsze caffe latte, bo nie dla mnie są mocne kawy lub też Latte macchiato. Lubię kawy delikatne i słodkie z dużą ilością mleka czy śmietany. Kawa zupełnie czarna i w dodatku bez cukru zbytnio obciąża żołądek i trzustkę.

 

Parzenie kawy jest całym procesem, który sam w sobie jest zadziwiający i w pewnym sensie Magiczny. Dla niektórych osób jest to swoisty Rytuał. Bardzo wiele osób zaparza kawę w specjalnych ekspresach tzw.maszynach, ale nie jestem przekonana do tego rodzaju praktyk. Dobrym sposobem jest przygotowywanie kawy w specjalnych czajniczkach, które stawią się na płytę kuchenną, gdzie pod wpływem ciśnienia tworzy się cudowny smak i aromat. Gdy chcę naprawdę rozkoszować się fantastycznym smakiem i aromatem kawy mielę ją w ręcznym, drewnianym młynku do kawy, a następnie zaparzam ją we wspomnianym czajniczku. Wlewam kawę do jednej z moich filiżanek, czekam chwilkę, dodaje cukier i śmietankę. Nie bardzo przykładam się do tego, czy wypiję kawę ciepłą czy zimną. Mówiąc szczerze ja jedną kawę mogę pić nawet kilka godzin i bardzo lubię gdy jest już zimna.

 

Jakiś czas temu przeprowadziłam badania odnośnie picia kawy, otóż na 100 badanych osób 80% lubi pić kawę z mlekiem i z cukrem, 12% z samym cukrem a jedynie 4% pije kawę czarną bez żadnych dodatków i 4% z samym mlekiem lub śmietanką.

 

I tak: osoby preferujące kawę ze śmietaną, mlekiem i cukrem są osobami wrażliwszymi, częściej popadają w melancholię i wewnętrzne przemyślenia. Ich wewnętrzny Świat jest bardziej rozbudowany, a przez to i bardziej skomplikowany. Są to osoby przeważnie spokojne, ale i romantyczne. Mają zazwyczaj poukładane Życie, aczkolwiek nie potrafią maksymalnie korzystać z dobrodziejstw Losu.

 

Kto lubi kawę z samym mlekiem lub śmietanką, jest skłonny do wszelkiego rodzaju poświęceń przez co, często może być wykorzystywany przez innych. Jest powściągliwy w okazywaniu swoich prawdziwych uczuć, ale gdy już je wyjawi można być pewnym, że są one szczere i niezmienne. Osoby te, mają zawsze na wszystko czas, wszędzie zdążą i nigdzie się nie spieszą. Szanują innych i czasami przedkładają swoje dobro nad dobro bliskich.

 

Osoby lubiące kawę z samym cukrem, są bardziej konsekwentne w podejmowaniu poważnych decyzji, a co za tym idzie łatwiej im osiągnąć stanowiska kierownicze. Są romantykami twardo stąpającymi po Ziemi. Lubią długie spacery, aczkolwiek zdarzają się im Dni leniuchowania. Ich Życie często przypomina plan na sto lat, który wytrwale realizują.

 

Natomiast osoby pijące kawę bez żadnych dodatków, są zdecydowane w swoich działaniach. Często swoją wrażliwość ukrywają pod płaszczem nonszalancji i tzw. zagubienia. Nie rozmyślają jakoś specjalnie długo nad przeszłością i śmiało wypatrują przyszłości. Są odważne, a czasem nawet mogą być podejrzewane o brak odpowiedzialności. Ich temperament i radosne usposobienie do Życia zjednują im wielu przyjaciół. Potrafią zapędzić się w swoich obietnicach, co niektórzy odbierają jako kłamstwo.

Tak więc uważaj jaką kawę pijesz i kto jaką kawę pije w Twoim towarzystwie  😉

 

Przypominam, że nadal trwa wyjątkowa, pierwsza w tym Nowym Roku 2016, Pełnia Księżyca. Noc jest bardzo jasna co daje dobre perspektywy na przyszłość. „Gdy jest Pełnia wszystko szybciej się spełnia” słowa mojej Babci. Nie zmarnuj tej szansy i zapytaj o poradę jeszcze dzisiaj.

 

Na Magicznej Linii będę dostępna od godz. południowych do późnych godzin wieczornych. tel. 708 788 222.

Pozdrawiam ciepło Wasza Agga Soyala

Tags: No tags

29 komentarzy

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *