IMG_0833

Sól i Pieprz, miłość na Wieki

Sól i Pieprz

Jak stare Legendy głoszą Sól była piękną dziewczyną o jasnych włosach. Mieszkała daleko od swojego ukochanego, który nazywał się Pieprz. Ich Miłość była wielka i mocna, aczkolwiek ze względu na odległość ich relacja była bardzo trudna. Sól, jak tylko mogła najczęściej odwiedzała ukochanego. On nie miał tyle możliwości odwiedzin jak Ona , ponieważ musiał opiekować się wielkim Domem.

Pewnego razu Sól jadąc do swojego chłopaka  poznała dość tajemniczego mężczyznę. Opowiadał Jej o swoich majątkach i podróżach. Sól średnio była tym zainteresowana, aczkolwiek mężczyzna nie odpuszczał. Podczas wyjazdów spotkali się jeszcze wielokrotnie, aż w końcu ten mężczyzna wyznał Miłość dziewczynie. Ta odmówiła, mówiąc, że jest już zakochana i nie chce nic zmieniać. Mężczyzna zdenerwował się bardzo. Nie mógł znieść odrzucenia ze strony Soli i postanowił się zemścić. Nie mógł być jednak dla dziewczyny zbyt srogi, bo ją kochał.

Na początku obdarzył Sól niezwykłymi Mocami ochronnymi, aby była bezpieczna, dał jej też siłę leczenia. Jednakże nie był, aż tak dobry jakby się zdawało. Nie mógł być z Solą, która kochała Pieprz, więc mężczyzna w ramach kary zamienił ich, w dobrze Wam znane przyprawy.

I tak, dobrze Wam znana Sól, jest tą zaklętą dziewczyną, a Pieprz jest jej ukochanym. Mimo zaklęcia Sól i Pieprz są razem od Wieków. Ich wielka i prawdziwa Miłość przetrwała wszystko. Jak sami zauważyliście zawsze jest Sól i Pieprz na stole, czy to w Domu czy w restauracji.

Przyprawy te uzupełniają się wzajemnie, są dopełnieniem jednej i drugiej strony. Są parą doskonałą. Ich energia Ciał i Dusz jest połączona w jedno. Jeśli chcecie życzyć komuś lub sobie, prawdziwej, silnej Miłości to podarujcie Mu zestaw solniczki z pieprzniczką. Możecie też taki prezent zrobić sobie samemu.

Ważne jest, aby Sól zawsze była gdzieś obok Pieprzu, wtedy uczucie macie zapewnione. Sól ma ogromne właściwości lecznicze. Kiedyś służyła do odkażania ran, zwalczała skutki ukąszeń węży i skorpionów. Sól doskonale konserwuje mięso i przedłuża jego datę spożycia. Ja sama pamiętam jak moja Babcia miała spiżarnię a w niej obsypane Solą mięsa. Sól jest wykorzystywana też do Rytuałów Magicznych. Jej silne właściwości ochraniają noworodki i osoby dorosłe. Do pierwszej kąpieli należy wsypać odrobinę Soli, aby zapewnić ochronę przed złym okiem, złorzeczeniami a także klątwami. Obmycie ciała w Soli odświeża i oczyszcza Aurę. Oczywiście samo mycie się w Soli niekiedy nie wystarcza, aby się całkowicie zabezpieczyć czy oczyścić. Do kąpieli a także do oczyszczania Domu zawsze używamy zwykłej Soli, bez barwników, zapachów i ulepszaczy. Wtedy Magia będzie działać.

Pieprz w Średniowieczu był używany przez królów i szlachtę. Płacono za niego czystym złotem. Przyprawa ta jest afrodyzjakiem. Pobudza, dodaje namiętności, ożywia. Jak pamiętacie, Pieprz jest płci męskiej wiec raczej nic dziwnego, że ma takie właściwości. Stosuje się go do Rytuałów dodających siły i pożądania. Pieprz doskonale komponuje się z Solą. Obie przyprawy razem ustawione czy dodawane do potraw zapewniają Miłość, pożądanie, ochronę oraz mają właściwości lecznicze.  

 

snap

 

Drogie Stokrotki: Dzisiaj już i jutro, nie będę dostępna na Magicznej Linii. Ale możecie być ze mną na blogu (oczekuję na komentarze) oraz na Instagram i mozecie podglądać mnie na żywo na Snapchat.Wystarczy zeskanować obrazek telefonem.

 

Do rozmów na Magicznej Linii zapraszam w piątek od godzin porannych.

tel. 708 788 222 i 708 888 688.

Pozdrawiam ciepło!  Agga Soyala

 

Tags: No tags

38 komentarzy

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *