swieczka

To jest moje zdanie

To fakt i tragedia z tym co się wydarzyło we Francji. Człowiek Człowieka zabija, ale czy faktycznie inne narodowości są gorsze od Naszej. Wkurza mnie to, że przez pryzmat ostatnich wydarzeń, każdy obcokrajowiec będzie wsadzony do jednego wora.

 

Jak myślicie co czują osoby z tych krajów pochodzące, które nie mają nic wspólnego z zamachami terrorystycznymi. Co czują ich rodziny?

 

Nie jestem za sprowadzeniem uchodźców do Polski, ponieważ Polska nie jest na to gotowa. Nie ma pieniędzy dla Polaków, którzy zostawiają swoich najbliższych i wyjeżdżają za chlebem w Świat, a co dopiero dla innych i tak odmiennych nacji. Nie Jesteśmy gotowi i całkowicie nieprzygotowani na takie przedsięwzięcie.

Polska nie poradzi sobie z mentalnością i sposobem bycia tych Ludzi. Oni tu nie pasują. Odmienna i jakże kategoryczna religia w kraju katolickim. Oni zupełnie inaczej rozumują, ale czy każdy z nich jest zły, czy każdy z nich jest terrorystą.

Komuś bardzo zależy, aby właśnie w ten sposób myślała cała Europa. Komuś bardzo zależy, aby był ogólny strach i całkowite kontrole pod pretekstem terroru. Media przekazują to co chcą, bo mają nacisk z góry. Skąd w tak krótkim czasie wiadomo, czyją sprawką były te zamachy?

 

Nie przepadam za Arabami, ale znam osobiście wielu Turków i ich Rodziny, którzy są pomocni, wspierający i ciepli.

Kupuję bułki i kuskus w potocznie nazywanym sklepie „szpeti”, zachwycam się najdoskonalszymi kebabami i napojem jogurtowym ayran, u Indyjczyka jem ryż z lamą w pysznym sosie i popijam mangolasi, wspaniałe sushi i wiele innych rzeczy na które jestem otwarta. Zawsze jest miła pogawędka i życzenie dobrego Dnia.

Czy wszyscy są źli?  

Wszystko zależy od Człowieka! 

 

O Nas Polakach jest wyrobiona opinia, że kradniemy i pijemy i czasami, aż głupio rozmawiać w rodzimym języku, bo po prostu czasami jest mi wstyd, że jestem z Polski. Kocham swój kraj, ale jest mi bardzo przykro, że kraj ten upada i to w zastraszającym tempie. Na własne życzenie nie Jesteśmy odbierani w Świecie poważnie. Traktują Nas jak piąte koło u wozu i to jeszcze dziurawe. Nasi przodkowie na pewno nie mogą na to patrzeć, bo nie o taką Polskę walczyli.

Został w Nas zduszony duch walki o godność, o godne Życie. Sami pozbawiliśmy się szacunku i tego, aby odbierano Polaków poważnie. Kolejny Rząd nic nie zmieni. Puste słowa i obietnice, a Polska upada i będzie potrzeba wielu lat, aby się podniosła. Osobiście uważam, że będzie stracona. Nic już nie będzie Polskie. Jedynie nazwa i piękne krajobrazy, które będziemy mogli podziwiać, a właścicielem będzie obcokrajowiec.

 

Tragedia we Francji uświadomiła niektórym, że faktycznie realna woja istnieje, że obrazki walk z ekranów tv istnieją w rzeczywistości. Czemu nikt nie przejmuje się tym, że wojny toczą się od lat, że wiele europejskich krajów wysyła tam swojej produkcji broń i amunicje. O tym się nie mówi. Nie mówi się też o tym, że Francja bombarduje tamte tereny.

Każdy powinien toczyć swoją wojnę sam. Biznes militarny kwitnie a niewinni Ludzie giną! Europa poczuła się zagrożona i ma czego się obawiać. To jest dopiero początek wielkiej walki, która będzie toczyła się latami.

Wielka szkoda i ogromna strata, że przez polityczne rozgrywki niewinni Ludzie giną w okrutny sposób. To mógł być każdy………..

 

Na Magicznej Linii będę dostępna od godz. Popołudniowych go późnych godzin wieczornych tel.708 788 222.

Pozdrawiam ciepło!

Wasza Agga Soyala

Tags: No tags

52 komentarze

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *