IMG_2431

Twój mur i Twoje kasztany czyli jak pomóc sobie

Twój mur i Twoje kasztany czyli jak pomóc sobie

Były dwa podwórka przegrodzone murem. Po jednej stronie muru, kamienica w której mieszkali ludzie, była piękna, odnowiona i zadbana. Mieszkańcy byli bardzo dumni z tego, że mieszkają w takim domu.
Z drugiej strony muru kamienica była brzydka, odrapana z tynku, ze starymi oknami, a balkony ledwo trzymały się muru. Ludzie mieszkający w tej brzydszej kamienicy byli skromni, ale starali się jak tylko mogli, upiększyć ten budynek. Często myli okna, ustawiali piękne kwiaty na parapety, ale i to nie pomagało, ponieważ nadal byli uważani za tych , którzy mieszkają w paskudnej i biednej kamienicy. Mieszkańcy mimo to , byli radośni i zadowoleni ze swoich mieszkań.
Pewnego dnia mieszkańcy pięknej kamienicy, na swoim podwórku odgrodzonym murem od brzydkiej kamienicy, zasadzili małe drzewko kasztanowca. Cieszyli się bardzo i chwalili dookoła, że nie dość iż mieszkają w pięknym domu to i na swoim podwórku mają piękne drzewko.

 


Ludzie z biednej kamienicy nawet nie mogli zobaczyć tego drzewka, ponieważ betonowy mur odgradzający oba domy, był bardzo wysoki. Jednak nie przejmowali się swoim mieszkaniem w brzydkiej kamienicy, ani tym , że nie rośnie na ich podwórku drzewko. Dalej byli zadowoleni ze swojego Życia i upiększali swoje parapety kwiatami, sprzątali podwórko, dbali o segregację śmieci i cieszyli dię codziennością.
Mijały lata piękna kamienica powoli niszczała, a ta brzydka stała się jeszcze brzydsza. Kasztan wyrósł w piękny kasztanowiec o bardzo dumnym, majestatycznym wyglądzie.


Pewnego dnia ludzie z brzydkiej kamienicy, otrzymali wiadomość, że ich kamienica zostanie gruntownie odremontowana. Byli z tego powodu bardzo radośni i wdzięczni Losowi. Po renowacji ich kamienica przewyższyła pięknem tamtą dawną, ładną kamienicę. Majestatyczny kasztanowiec tak wyrósł, iż na podwórku za betonowym murem miał jedynie swój konar, a całe owoce kasztanów spadały z jego rozpostartych gałęzi na podwórko dawnej, brzydkiej kamienicy. Mieszkańcy nauczeni dbałości o wszystko co mają, skrzętnie zbierali spadające na ich podwórko kasztany. Cieszyli się, ponieważ wiedzieli, że teraz mogą zasadzić tyle drzew kasztanowca ile chcą, tyle ile kasztanów zdołają uzbierać. Mieszkańcy po drugiej stronie muru mają jeden konar i jeden kasztanowiec, a oni tysiące tysięcy.


Cierpliwość a także cieszenie się codziennością oraz wdzięczność za to co mamy, jest jedna z najmocniejszych Sił przyciągania tego czego chcemy i czego pragniemy.

Należy jedynie mieć pewność, że czegoś nam potrzeba. Cierpliwość oraz wdzięczność prowadzi do sukcesu.


Jestem ciekawa czy Ty też chcesz i zmierzasz do tego, aby na Twoim podwórku było tysiące tysięcy drzew kasztanowca? Czy wręcz przeciwnie , świadomie wycinasz i wyrzucasz swoje kasztany? Czy Twoje podwórko jest otwarte na przyjęcie kasztanów?

Rozpoczęła się Jesień i tak jak robimy porządki na fizycznych ogrodach, tak samo należy zrobić porządki w swoich wewnętrznych podwórkach oraz podwórkach Naszych rzeczywistości. Spojrz na swoją sytuację życiową z roli obserwatora, zobacz co się dzieje i posprzątaj, jeśli to konieczne. Jednak jestem przekonana , że jest to konieczne, ponieważ nawet najpiękniejsze ogrody porządkuje się w porze jesiennej .
Jeśli masz jakieś wątpliwości czy sprzątać, albo nie wiesz dokładnie od czego zacząć, śmiało pytaj! 💪🔮💎

Na Magicznej linii w piątek będę dostępna  🕰  do 20.00

W sobotę mam wolne 🌳🌲🌾🌷
☎tel.708 788 222 i 708 888 688

oraz  227 184 099 (rozmowa bez limitu)

Informacja:
“W związku z nowelizacją prawa telekomunikacyjnego, operatorzy nałożyli miesięczny limit na wszystkie osoby dzwoniące na numery o podwyższonej płatności. W przypadku problemów z połączeniami proszę o kontakt ze swoim operatorem z prośbą o “wyłączenie limitu na usługi o podwyższonej płatności”

Pozdrawiam ciepło moje Stokrotki !

Wasza Agga Soyala

Tags: No tags

19 komentarzy

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *