img_2186

Uwolnij się i zjedz jabłko

Uwolnij się i zjedz jabłko

Dzisiaj trochę inaczej. Przeglądając moje Skarby i ukryte starocie natknęłam się na bardzo stare zapiski mojej Prababci. W starach Magicznych i kulinarnych Księgach jest ukryte wszystko. Wszystko to, czego do Życia potrzebuje współczesny Człowiek.

Zaczęłam przeglądać i zastanawiać się. Tak naprawdę nic się nie zmieniło a zmieniło się wszystko. Świat jakby oszalał, pędzi jak wariat do przodu. Nie mówię, że to jest złe, aczkolwiek Człowiek coraz bardziej ma tego dość. Ludzie nie nadążają za tym wszystkim. Natłok informacji , która przygniata Nas z każdej strony. Wszystko musi być szybciej i wszystkiego musi być więcej. Ale czy tak w naprawdę Człowiek zmienił się aż tak bardzo?  Nie sądzę.

Oczywiście w obecnych Czasach Ludzie są trochę inni. Są zabiegani, mniej czuli i niestety nie potrafiący cieszyć się tym co posiadają. I nie chodzi mi tylko o posiadanie dóbr materialnych i finansowych. Chodzi o niedostrzeganie swojego wewnętrznego Dziedzictwa, które tkwi w każdym z Nas. Zaprzepaszczamy wszystko to, co ofiarowali Nam Przodkowie. Nie umiemy cieszyć się z wewnętrznego spokoju, bo tego spokoju najzwyczajniej nie potrafimy znaleźć w sobie. Nie umiemy ani na chwilę usiąść i o niczym nie myśleć, ot tak, po prostu. Ciągła gonitwa Myśli, ciągłe stresy i wewnętrzne ponaglanie typu: jeszcze to musze zrobić, jeszcze musze zarobić tyle a tyle pieniędzy, jeszcze obiad, sprzątanie, pranie itp.

Pytam Ciebie gdzie się tak spieszysz? Gdzie tak biegniesz i czemu uważasz, że z czymś nie zdążysz? Pytam Ciebie czemu nie potrafisz Żyć??  I czy w ogóle wiesz co to jest Życie?

ŻYCIE to cieszenie się i dostrzeganie tego co Nas otacza, to radość, chwile zatrzymań w tym oszalałym Świecie. Zycie to Ty sam i Twoje wnętrze. To Twoje Dzieci, Wnuki. Życie to chwila, która trwa teraz.

Życie nie dzieje się w Przeszłości , ani nie dzieje się w Przyszłości. Ono jest teraz. Jakieś jeszcze sto lat temu Ludzie potrafili cieszyć się porannym świtem, pierwszą kroplą rosy i padającym Deszczem. Jeszcze wtedy nie pędzili na oślep, nie spieszyli się, bo zdawali sobie sprawę, że każdy Dzień jest Darem, że każdy Dzień jest bardzo ważny. Teraz zapędzamy sami siebie w kozi róg z którego nie ma wyjścia. Bardzo wiele osób nie potrafi wypoczywać, nie potrafi cieszyć się chwilą obecną. Człowiek zapomniał, że jest wielki i wyjątkowy w swojej Istocie. Zapomniał, że jest coś więcej niż piękny dom z ogrodem i kredyty do spłacenia.

 

Jednak z drugiej strony tak jak dawniej wiele osób jeszcze gotuje obiady, jeszcze piecze ciasta i robi weki na Zimę. Niestety to też w zastraszającym tempie zanika. Coraz więcej osób woli zjeść coś na mieście w pośpiechu w towarzystwie zupełnie obcych Ludzi. Coraz rzadziej robimy weki i pieczemy ciasta, bo łatwiej i szybciej jest kupić wszystko co jest już gotowe. Z drugiej jednak strony znam osoby, które nadal spisują przepisy kulinarne do swoich zeszytów, które nadal są OBECNE świadomie w tym co się koło Nich i w Nich dzieje. Nie uciekają i nie narzekają, że z czymś nie zdążą. One są mniej lub bardziej świadome, że to co mają jest ważne.  Zatrzymaj się na chwilę w tej gonitwie Myśli i spraw do załatwienia.

Zatrzymaj się i zobacz gdzie tak naprawdę Jesteś i czy w ogóle Jesteś. Czy Ciebie nie ma w tym wszystkim, bo może to nie Ty a ktoś inny. Może już dawno zapomniałeś jak to jest cieszyć się porannym Słońcem i uśmiechem Dziecka. Rozpocznij wszystko od nowa! Zapomnij, o tym co było i nie myśl o tym co będzie.

Zacznij tworzyć siebie i swój Świat od początku. Poczuj na sobie te cudowne krople Deszczu, poczuj Wiatr i promienie Słońca, zachwyć się wonią jabłek oraz zapachem świeżo skoszonej trawy. To wszystko jest dla Ciebie i nie musisz się spieszyć i gonić za czymś co być może jest jedynie Twoim wymysłem. Zrób co masz zrobić ze sprawami urzędowymi, ale daj sobie Wolność.

Daj sobie Wolność Myśli i przestań myśleć. Poczuj tą chwilę, gdzie nic nie musisz robić i nic nie musisz myśleć. Po prostu BĄDŹ i nie martw się niczym. To wszystko co Cię otacza jest jedynie grą wymyśloną przez kogoś, to są układy, wymysły systemów. Ty tak naprawdę Jesteś wolnym Człowiekiem bez tych wszystkich „muszę”.

Jeśli chcesz być szczęśliwy możesz być, ale tylko wtedy gdy odnajdziesz w sobie wewnętrzną Wolność. Stan, w którym żadna Myśl Cię nie nęka, żaden lęk Cie nie przytłacza. Zacznij praktykować wewnętrzne stany „nic niemyślenia”, zacznij być uważny na otaczający Cię Świat. Uwolnij się od wewnętrznego i zewnętrznego przymusu, bo tego nie ma. W całej swojej Istocie Jesteś Ty. Jest to coś, co nigdy się nie zmienia. Od początku, aż do końca Jesteś Ty.

Człowiek się nie zmienił, Człowiek zapomniał o sobie. Zapomniał o Matce Naturze i wewnętrznej Sile, którą otrzymał. Zmieniły się jedynie realia Życia zewnętrznego i systemy, które Nami rządzą. To jest jak gra w którą zostaliśmy wciągnięci. Gramy w nią bo takie są przymusy, aczkolwiek wewnętrznie możemy być wolni. To jest prawo i obowiązek każdego Człowieka. Przemyślcie to i odszukajcie tą Wolność w sobie 🙂

 

Teraz zmiana tematu na coś lżejszego.

Obecnie jest sezon jabłkowy. Poniżej przedstawiam Wam przepisy ze starej Księgi Kulinarnej mojej Prababci i Babci. Myślę, że można je zastosować i w obecnych Czasach. Te przepisy mają Moc.

 

Przedstawię oryginalną wersje.

 

img_2197

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jabłka zapiekane w kremie

Obrać,wydrążyć i ugotować ostrożnie 10 jabłek użnkowatych(Nie wiem co to ?), odcedzić na sicie: gdy ostygną nadziewać konfiturami,ułożyć na półmisek masłem wysmarowany. Sześć żółtek ubić z pół funtem bardzo miałkiego cukru do białości, całe pół godziny. Gdy ubite wsypać łyżkę kartoflanej mąki lub kubek mąki tartej, ubić znowu w końcu ubić jajka z tych sześciu jaj, wymieszać razem, polać jabłka, zapiec w ciepłym piecu przez 20 minut. Podając na stół ubrać konfiturami.

 

Jabłka ze śmietaną

Piękne jabłka użnkowate obwinąć bibułką, umoczyć w wodzie i upiec w dobrze gorącym piecu w którym stać powinny pół godziny. Gdy są już miękkie odwinąć z papieru i podać na leguminę ze słodką śmietanką wymieszaną z cukrem i wanilią.

 

 Na Magicznej Linii będę dostępna tel.708 788 222 i 708 888 688

Pozdrawiam ciepło!

Wasza Agga Soyala,

marka którą kochacie.

Tags: No tags

61 komentarzy

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *