IMG_0451

Właśnie teraz pokonaj swoje lęki Katowice

Właśnie teraz pokonaj swoje lęki

Katowice. Miasto, którego nie znam i w którym byłam jedynie na chwilkę. Nie widziałam Spodka ani nic co ogólnie wszystkim kojarzy się z Katowicami, jednak energetycznie odbieram to miejsce dość dobrze. Jeszcze nie wiem dokładnie co z czym, ale jak tylko będę tam odrobinę dłużej napiszę o tym.

 

Przyjechaliśmy późno. Zamówiliśmy taksówkę. Kierowca nic się do Nas nie odzywał. Był nad wyraz milczący, co nie zdarza się często. Gdy wysiedliśmy przywitała Nas urocza Sylwia. Wygląda bardzo młodo a Jej wielkie i szczere oczy wyrażały głęboką radość. Zaprosiła Nas do siebie. Wszystko fajnie i miło, aczkolwiek Sylwia mieszka na dziewiątym piętrze. Kurcze pomyślałam, jak odnajdę się aż tak wysoko, nie lubię takich pięter. Nie to, że mam jakiś dziwny lęk wysokości, który paraliżuje, ale jednak mam coś, co daje mi dyskomfort. Hmm… bariery należy pokonywać. Do tego świadomość, że mój Brat mieszka w Katowicach aż na dwudziestym pierwszym piętrze dodała mi odwagi.  Zdecydowałam się i wjechałam windą, aczkolwiek muszę przyznać, że nie oglądałam widoku z okien. Poznałam wspaniała i uroczą Sylwię oraz przepięknego kota, który lubi oglądać telewizję. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bariery te prawdziwe i te wymyślone trzeba pokonywać. Nie miałam, aż takiej wielkiej bariery, aczkolwiek wysokość mnie ograniczała. Pomyślałam sobie, że trzeba to zmienić, zobaczyć jak się będę czuła na tak wysokim piętrze. Lubię czuć się komfortowo i jeśli coś mi nie pasuje, coś mi nie odpowiada, nie robię tego, ale nie chodzę tam. Trzeba pokonywać swoje słabości i ograniczenia. Jeśli teraz tego nie zrobię to kiedy. Każdy ma jakieś swoje strachy te mniej prawdziwe lub bardziej. Te duże i te mniejsze. Te poważne i te mniej, aczkolwiek strach to strach i trzeba coś z nim zrobić. Jeśli poddasz się działaniu strachu bardzo szybko on zagości na stałe w Twoim Życiu.

 

 

Określ dokładnie to czego się boisz, może to być lęk przed wysokością, lęk przed szefem, przed podróżą. Nie ważne czego Twój lęk dotyczy, należy zastanowić się nad nim. Dokładnie się mu przyjrzeć, określić czego się boisz. Następnie pomyśleć jak będziesz się czuł gdy ta sytuacja wywołująca u Ciebie lęk pojawi się. Nie myśl długo o tej sytuacji, ponieważ Twój lęk może urosnąć. Chwilka starczy na poczucie strachu. Następnie wyzwól w sobie uczucie jakbyś chciała się czuć, gdy ta stresująca sytuacja przyjdzie do Ciebie. Ja wyobraziłam sobie, że wcale nie jestem na dziewiątym piętrze , ale że jestem na czwartym. Trzeba jakby oszukać swój Umysł, bo to on jest odpowiedzialny za strachy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To wszystko siedzi w Twojej głowie. Jeśli zdołasz przekonać swoje lękliwe Myśli i zastąpić je innymi, pozytywnymi, dasz radę zrobić wszystko. Stawiaj sobie małe wyzwania do pokonania. Krok po kroczku uwolnisz się ze swoich strachów. Wyzwaniem dla mnie był też wyjazd w góry, ponieważ byłam w nich ostatnio w liceum i jakoś nie bardzo wspominam tamtą wycieczkę. I znowu pojawiła się moja obawa czy nie będę czuła się dziwnie jadąc po wąskich, górskich uliczkach. Jednak pokonałam obawę i mam Nadzieję, że ona nie powróci, aczkolwiek raczej nie pojadę w góry porą zimową. O Górach napiszę więcej. Bądźcie na bierząco czytając bloga.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Magiczna linia tel 708 788 222 i 708 888 688

Pozdrawiam ciepło

Wasza Agga Soyala

Tags: No tags

20 komentarzy

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *