1.03.2022

Zamienić gniew na słodycz, gorycz doświadczeń ludzkich na łagodność

 „Zamienić gniew na słodycz, gorycz doświadczeń ludzkich na łagodność, niewdzięczność na dobrodziejstwa, obrazy na przebaczenie, czy nie jest to święta alchemia pięknych Dusz?”” A przemiana ta, jak była samorzutną, tak stać się musi nawykiem” Amiel.

 

Dobroć powinna być przywoływana codziennie. Nie przepuście dnia bez spotęgowania w Duszy Waszej uczucia dobroci. Zastanawiajcie się każdego wieczoru nad dobrodziejstwami, które już uzyskaliście, dzięki szlachetnym wysiłkom ku Dobroci, a osiągniecie stąd nową siłę wytrwania. Nie starajcie się być dobrymi dla nagrody, która stąd wyniknie, lecz bez zastrzeżeń i z największą wiarą przyjmijcie myśl, że nagroda ta nie jest daleko, lecz że w tej samej chwili postanowienie dobrego postępowania stanowi dla Was ulgę, że powinniście się czuć natychmiast spokojniejszymi, silniejszymi, pewniejszymi i weselszymi. Samo odwołanie się do Dobroci jest już dobrocią w stanie tworzenia się. Wiara w Dobroć nie podlega dyskusji. Nowe energie kiełkują w ciemnych głębinach Naszej istoty; wszystkie siły Życia komórkowego potęgują się. Jesteście już dobrzy, automatycznie rysuje się linia Waszego postępowania, wykluczacie z Waszych czynności dnia i z Waszych myśli , wszystko to, co powoduje rozprzestrzenianie się ciemności. Postanowienie Żyć z dobrocią jest środkiem leczniczym o momentalnym skutku. Wszelki gniew rozprasza się , wszelkie zatroskanie utraca swój charakter tyranii, manie uspokajają się. To co poprzednio wydawało Nam się skomplikowanym i trudnym, niedającym się rozwikłać nieporządkiem, rozwiązuje się prosto i jasno. Światło, które do Nas przychodzi przez samo odwoływanie się do Dobroci, rozświetla Nam Drogę, po której możemy iść dalej bezpiecznie bez żadnych wzruszeń, bez obawy napotkania na przeszkody, mamy bowiem za towarzysza podróży pewnego Przewodnika, którym jest Dobro.

Dobroć powinna być siłą a nie słabością. Powinna czynić z Nas i z Naszych bliskich, ludzi zdrowych na umyśle i na ciele. Tak więc Dobroć nie powinna być praktykowana tak, aby uczyniła  ludzi słabymi, miękkimi, próżnymi. Dobroć nie powinna okazywać tolerancji dla ludzi, którzy chcą Nas wykorzystać, nie powinna też stawać się dla nich nową pobudką do upadku. Nie powinniśmy schlebiać złym nawykom, nierozsądnym działaniom.

 

 Powinniśmy wierzyć w Dobro, ponieważ w rzeczywistości Nasze zaufanie je stwarza. Prawdziwa Dobroć polega na tym, aby unikać tego straszliwego pesymizmu, widzącego wszędzie zło. Niech każdy odwołuje się do Dobroci jako do jedynego Światła, oświetlającego wszystkie czynności, które spełnić mamy, a także te, które stłumić powinniśmy w samym ich pragnieniu. Dobroć jest skarbem dostępnym dla Wszystkich. Dobrodziejstw jej moralne i cielesne nikomu nie są odmówione i nie ma nikogo, kto byłby wykluczony z tego cudownego ogrodu, gdzie kwitną wszystkie piękne dzieła Życia. Trzeba tylko, ażebyście przez jedną chwilę pomyśleli o tym słowie, abyście usiłowali wyobrazić sobie nieskończone nagrody, spływające na tego, który poszukiwał Dobroci, a dobrodziejstwa staną się nabytkiem Waszym. 

 

autor Moran Ellick, współautor Kozłowski, Władysław Mieczysław

 

Jeśli chcesz wiedzieć czy jest przed Tobą Dobro oraz jak je przy sobie zatrzymac zapytaj

 

Magiczna linia  do 22.00

708 788 222

 i 708 888 688

227 184 099 6,99 zł  /min. z vat /rozmowa bez limitu/

Pozdrawiam ciepło Agga Soyala

21 komentarzy

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *